jméno: heslo: | Registrovat
  formule1.phorum.cz www.motormix.cz www.terlickyokruh.nolimit.cz www.maxpowerleague.cz www.gptours.cz
 
 
Jorge Lorenzo oznámil ukončení závodní kariéry
 
Novinky - Hana Masaryková - 14.11.2019

 
Jorge Lorenzo oznámil ukončení závodní kariéry

Pětinásobný mistr světa Jorge Lorenzo ve čtvrtek oznámil, že skončí se závoděním po posledním závodě Velké ceny letošní sezony o tomto víkendu ve Valencii.

Ve čtvrtek odpoledne vysvětlil své důvody na tiskové konferenci.

„Zdravím vás všechny, moc děkuji všem, kteří přijali mé pozvání a zúčastnili se této tiskové konference. Znamená to pro mne opravdu hodně a mám z toho velkou radost,” začal Lorenzo. „Vždycky jsem si myslel, že v kariéře závodníka jsou čtyři významné dny. První závod, první vítězství, první titul a potom den, kdy skončí se závodní kariérou. Jak si asi dovedete představit, jsem tady, abych vám řekl, že tento den pro mne nastal. Chci oznámit, že tohle bude můj poslední závod v MotoGP a že na konci tohoto závodu skončím se svou profesionální závodní kariérou.”

„Když to všechno začalo, byly mi tři roky. Téměř třicet let naprosté oddanosti tomuto sportu, mému sportu. Ti, kteří se mnou pracovali, vědí, jak velký jsem perfekcionista, kolik tvrdé práce a intenzivního odhodlání jsem do toho vložil. Aby člověk takový byl, vyžaduje to vysokou úroveň vlastní motivace, proto po devíti nezapomenutelných letech u Yamahy, což bylo nepochybně nejskvělejší obdobní mé kariéry, jsem měl pocit, že potřebuji změnu, pokud si chci udržet tuto obrovskou oddanost tomuto sportu, mému sportu. Přechod k Ducati mi přinesl to velké povzbuzení, které jsem potřeboval, a i když výsledky byly špatné, použil jsem tu motivaci navíc jako palivo, které mě podnítilo, abych to nevzdal a abych nakonec vyhrál ten výjimečný závod v Mugellu, před všemi těmi fanoušky Ducati. Potom, když jsem uzavřel smlouvu s Hondou, měl jsem podobný pocit, když jsem dosáhl splnění jednoho ze snů každého závodníka: stal jsem se oficiálním továrním jezdcem HRC.”

Dvaatřicetiletý španělský závodník potom  začal vysvětlovat, proč dospěl k rozhodnutí o ukončení závodní kariéry na konci složité sezony 2019.

„Bohužel brzy přišla zranění, která sehrála důležitou roli v mé sezoně, nemohl jsem závodit v normální tělesné kondici. Tohle a k tomu motorka, na které jsem se nikdy necítil přirozeně, to vše způsobilo, že moje závody byly velmi náročné. V každém případě jsem však nikdy neztratil trpělivost a dál jsem bojoval, prostě jsem si myslel, že je to jen otázka času a potom se všechno dostane na správné místo.”

„Ale když jsem začal vidět trochu světla na konci tunelu, měl jsem zlou nehodu při testech v Montmeló a o několik týdnů později tu ošklivou nehodu v Assenu. V té chvíli jsme si musel přiznat, že když jsem se přestal kutálet po štěrku, ta první myšlenka, která mi přišla na mysl, byla: ,Co tady proboha dělám? Stojí to za to? Už toho mám dost.’ O několik dní později jsem hodně přemýšlel o svém životě a kariéře. Rozhodl jsem se, že to zkusím. Chtěl jsem si být jistý, že nedělám nějaké předčasné rozhodnutí.”

„Je pravda, že od té nehody začal ten kopec být pro mne příliš vysoký, a i když jsem se snažil, nemohl jsem najít motivaci a trpělivost, abych byl schopný dál na ten kopec šplhat. Víte, já mám tenhle sport moc rád. Moc rád závodím, ale především strašně rád vyhrávám. Pochopil jsem, že pokud nedokážu bojovat o něco velkého, bojovat o titul nebo aspoň bojovat o vítězství, nejsem schopný najít motivací, abych pokračoval, zvlášť v tomto stadiu své kariéry. Uvědomil si, že mé plány u Hondy, přinejmenším v nejbližší době, nejsou reálné. Musím říct, že je mi velmi líto Hondy, hlavně Alberta, který opravdu byl jedním z těch, kdo ve mne věřili a poskytli mi tu příležitost.”

„Vzpomínám si na ten den v Montmeló, kdy jsme se setkali a já jsem mu řekl: ,Nedělej chybu, Alberto, abys neuzavřel smlouvu s nesprávným závodníkem, věř mi a nebudeš litovat’. S velkým politováním musím říct, že jsem ho zklamal, stejně jako Takea, Kuwatu, Nomuru Sana a celý svůj tým, kteří  - musím to říct – se mnou vždycky zacházeli skvěle. Avšak opravdu mám pocit, že tohle je pro mne a pro tým to nejlepší rozhodnutí. Jorge Lorenzo a Honda tu nemohou být jen proto, aby získávali nějaké body!”

Dojatý Lorenzo potom zavzpomínal na svou „krásnou” kariéru: „Když se vrátím ke své krásné a úspěšné kariéře, vždycky jsem říkal, že jsem člověk, který má velké štěstí. Někdy mám pocit, jako ve filmu ,Jeden z miliardy’ (One in a Billion), což je dokumentární film který pojednával o životě jediného Inda, který kdy přišel do NBA. Během své kariéry jsem závodil s desítkami vynikajících jezdců mé generace, někteří z nich byli ještě talentovanější než já. Nikdo nebyl tak úspěšný jako já, ale hlavně většina z nich to ani nedotáhla na titul mistr světa, museli pracovat v běžných zaměstnáních. Proto mám pocit, že mám tak velké štěstí, že jsem byl schopný dosáhnout toho mnohem víc, než jsem si kdy představoval, že by mohl dosáhnout, když jsem začal. A ano, je pravda, že jsem vždycky velmi tvrdě pracoval, ale pokud bych nebyl ve správný čas na správném místě, hlavně bez pomoci mnoha lidí, kteří se mnou pracovali během mé kariéry, bylo by pro mne nemožné dosáhnout toho, co jsem dokázal.”

„Proto bych chtěl všem těmto lidem upřímně poděkovat. Hlavně Carmelovi a Dorně za to, jak ke mně přistupovali, a za to, že z MotoGP udělali tak skvělý sport. Aprilii, Derbi, Yamaze, Ducati, Hondě, hlavně Giampierovi Sachimu, Gigimu Dall’ignovi, Linu Jarvisovi a Albertu Puigovi. Samozřejmě také mé matce za to, že mě přivedla na tento svět. Mému otci za to, že mi ukázal vášeň pro tento sport a za všechny oběti, které pro mne udělal během těchto let. Mým fanouškům a mému fan klubu za bezpodmínečnou lásku během všech těch let. Děkuji všem lidem, kteří se mnou pracují jako osobní tým, zvláště Albertu Valerovi za to, že byl vždycky čestný a oddaný. Tak, to je všechno, z celé ho srdce vám opravdu přeji všechno nejlepší – v profesionálním i osobním životě. Děkuji za všechno.”

Po Lorenzově řeči mnozí připomněli skvělé okamžiky jeho kariéry a Ezpleta potom potvrdil, že „The Spartan” bude uveden do Síně slávy MotoGP jako Legenda MotoGP při Velké ceně Španělska v Jerezu v roce 2020.

Odpovídající hold jednomu z největších jezdců, jaký kdy padok MotoGP viděl.

Děkujeme, Jorge!

 

Zdroj: www.motogp.com

 

Přidejte na : Facebook delicious Delicious
 
Nenalezen žádný článek
Nenalezen žádný komentář.
PF 2020Milí přátelé, naši věrní čtenáři! Bylo nám s vámi dobře, ale všechno jednou končí. I Motorelax.
21:30, 23.12.
21:39, 11.12.
22:40, 26.11.
22:13, 26.11.
22:03, 26.11.
22:18, 24.11.
21:14, 24.11.
18:38, 21.11.
21:41, 20.11.
21:28, 20.11.
19:37, 19.11.
19:29, 17.11.
18:50, 17.11.
18:44, 17.11.
16:55, 17.11.
16:42, 17.11.
18:49, 16.11.
14:41, 16.11.
12:50, 16.11.
11:19, 16.11.
15:51, 15.11.
14:16, 15.11.
13:41, 15.11.
21:28, 14.11.
21:15, 13.11.
22:05, 12.11.
20:53, 09.11.
20:18, 09.11.
21:19, 06.11.
13:48, 03.11.
Pedrosův pád na GP České Republiky GP ŠpanělskaGP Španělska - kvalifikace
GP Španělska - tréning GP KataruGP Kataru - kvalifikace
GP Kataru - tréning Testy KatarRepsol Honda RC212V