Misano-neděle: Melandri předčil Kawasaki a vyhrál 2. jízdu, 2. Rea, 3. Sykes

Marco Melandri získal první vítězství v závodě od roku 2014, poprvé vyhrál pro tým Aruba.it Racing Ducati.

Melandri si vynahradil první závod, při němž spadl v posledním kole. V úvodních kolech druhého závodu se probojoval polem jezdců a dostal se za Xaviho Forese a Jordi Torrese, který startoval z prvního místa na roštu. Fores byl nucen ze závodu odstoupit kvůli technické závadě, Melandri dostihl Torrese a v 12. kole se dostal do vedení, potom si rychle vytvořil náskok.

Torres potom také musel závod předčasně ukončit kvůli technické závadě, když do konce zbývala tři kola. To Melandrimu pomohlo vytvořit si větší náskok před jezdci Kawasaki, kteří ho pronásledovali. Nakonec získal své první vítězství ve WSBK od roku 2014, kdy vyhrál druhý závod na Magney-Cours.

Toto vítězství bylo 100. italským vítězstvím ve WSBK, navíc k němu došlo v Misanu, na domácí půdě.

Jonathan Rea potom předjel svého týmového kolegu Toma Sykese a do cíle dojel jako druhý. Zvýšil svůj náskok v čele šampionátu.

Chaz Davies se nemohl druhého závodu zúčastnit, protože si při prvním závodě zlomil obratel. Michael van der Mark si vynahradil pád z prvního závodu (spadl kvůli vadné pneumatice, když jel v čele), do cíle dojel jako čtvrtý, ale jeho týmový kolega Alex Lowes spadl v polovině závodu, když jel na šesté pozici.

Eugene Laverty získal zatím nejlepší výsledek letošní sezony – páté místo. Do cíle dojel před svým týmovým kolegou Lorenzem Savadorim. Raffaele De Rosa získal svůj nejlepší výsledek – sedmé místo.

Jako poslední dojel do cíle Ondřej Ježek – závod dokončilo pouze 12 jezdců.

Výsledky nedělní jízdy WSBK na okruhu Marka Simoncelliho v Misanu  (21 kol):

P.      Jezdec                    Tým                                           Nr.  Moto         Čas              Ztráta
1. Marco Melandri Aruba.it Racing - Ducati 33 Ducati 33:40,896
2. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 33:42,009 1,113
3. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 33:42,181 1,285
4. Michael van der Mark Pata Yamaha Official Team SBK 60 Yamaha 33:54,260 13,364