Laguna Seca (2): Rea porazil Sykese, na 3. místě Davies

Jonathan Rea vyhrál už devátý závod letošní sezony. Před letní přestávkou teď vede o 59 bodů. Jako druhý dojel do cíle Tom Sykes, třetí byl vítěz prvního závodu Chaz Davies.

Po vítězství v druhém závodě na Laguna Seca je Rea zase o něco blíž k získání třetího titulu v řadě. V prvním závodě se musel smířit z druhým místem, ale v neděli opět podal vynikající výkon. Do druhého závodu se jako obvykle startovalo ve změněném pořadí na základě výsledku prvního závodu. Rea se dostal dopředu už na konci úvodního kola. Pak už nebyl problém předjet v druhém kole Sykese a dostat se do vedení. Potom už ho nikdo neohrožoval, v cíli měl nakonec náskok 2,8 s.

Davies sice měl dobrou rychlost, která by mu umožnila držet se Rey, ale jeho postup polem jezdců byl složitější. Teprve v sedmém kole předjel Xaviho Forese a dostal se na třetí pozici. I když se snažil dostihnout Sykese a snížit ztrátu na Reu, Kawasaki letos už popáté obsadila první a druhé místo.

Marco Melandri udělal brzy po začátku závodu chybu a tím si pokazil šanci na vítězství. Probojoval se na čtvrté místo, ale na vedoucího jezdce měl ztrátu 17 sekund.

Po skvělém startu získal Fores ze soukromého týmu Barni Ducati pátou pozici. Eugene Laverty si zajistil už potřetí v posledních čtyřech závodech místo v první šestce.

Stefan Bradl zakončil víkend dalším slabým výsledkem Hondy – 11. pozicí. Jeho dočasný kolega Jake Gagne získal bod za 15. místo.

Jordi Torres spadl, když jel na šesté pozici, spadl i jeho týmový kolega Raffaele de Rosa. Leon Camier závod nedokončil kvůli technické závadě.

Výsledky nedělní jízdy WSBK na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca, Monterey (25 kol):

P.      Jezdec                Tým                                            Nr.  Moto          Čas              Ztráta
17. Ondřej Ježek Grillini Racing Team 37 Kawasaki 36:03,985 1:00,571

Portimão (2):  Jonathan Rea vyhrál i v neděli, 2. van der Mark, 3. MelandriJonathan Rea se svým dominantním dvojím vítězstvím v Portimau opět přiblížil k získání třetího titulu mistra světa série Superbike. V druhém závodě v Portugalsku předvedl další téměř bezchybný závod po startu z deváté pozice (obrácené pořadí na základě výsledku 1. závodu), vedl už v druhém kole a potom si rychle vytvořil náskok v čele.
21:41, 17.09.
17:32, 17.09.
15:04, 17.09.
21:39, 16.09.
17:52, 16.09.
15:03, 16.09.
14:08, 16.09.
11:53, 16.09.