Jerez: 3. závod vyhrál Van der Mark před Reou, třetí Razgathlioglu

Michael van der Mark zajel perfektní závod a získal své první letošní vítězství. Vedoucí jezdec šampionátu Álvaro Bautista brzy po začátku závodu spadl, když jel v čele. Jeho hlavní soupeř Jonathan Rea dojel do cíle jako druhý.

Bautista se po startu jako obvykle dostal dopředu, vedl v úvodním kole, ale v první  zatáčce druhého kola dostal low side a spadl, když vyjel na štěrk. Znovu nasedl na motorku a vrátil se do depa. Potom se vrátil, když už jezdci měli za sebou osm kol. Do cíle dojel jako patnáctý, ale nenajel dostatečný počet kol na to, aby mohl být klasifikován, takže zůstal bez bodů.

Jeho neočekávaný pád vedl k tomu, že o vítězství bojovali van der Mark a Rea. Real jel na druhém místě a snažil se holandského soupeře předjet. Několikrát si vyměnili pozice, Yamaha a Kawasaki jsou rychlé v různých částech trati. V sedmém kole se van der Mark definitivně dostal do vedení a začal si tvořit náskok, zatím co Rea měl stále větší problémy s opotřebením pneumatik. Než dojeli do 18. kola, vedl téměř o tři sekundy. Potom byl závod ukončen červenou vlajkou kvůli nehodě Ryuichi Kiyonariho v 11. zatáčce, na trať se dostal štěrk.

Van der Mark získal třetí vítězství své kariéry ve WSBK. V úvodních dvou závodech byl dvakrát druhý. Tým Pata Yamaha získal vítězství poprvé od závodu v Brně roku 2018.

Poslední místo na pódiu obsadil Toprak Razgatlioglu, získal své druhé pódium v posledních dvou kolech. Ze sedmé pozice se díky agresivnímu startu dostal na třetí.

Bautistova nehoda nebyla jediným dramatickým moment mezi vedoucími jezdci – Marco Melandri a Chaz Davies se srazili v šestém kole, když se Melandri pokusil předjet vnitřkem v páté zatáčce. Oba jezdci spadli.

Pro tým Aruba it závod skončil neúspěšně, ale jejich chráněnec Michael Ruben Rinaldi dojel do cíle jako čtvrtý – byl to jeho zatím nejlepší výsledek ve WSBK.

Loris Baz, který nemohl odstartovat do závodu Superpole, získal v odpoledním závodě vítané deváté místo. Tommy Bridewell poprvé skončil v první desítce.

Smůla Alex Lowese pokračovala, spadl v prvním  kole. Byl to jeho třetí pád během závodního víkendu. Sice zajel jen 16 kol, ale vzhledem k tomu, že před ním odpadla řada jezdců a závod byl ukončen předčasně, získal dva body za 14. místo.

- Chaz Davies 7 Ducati 5 - -

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
18:40, 17.08.
22:02, 20.07.
21:10, 17.07.
14:18, 15.07.
11:25, 15.07.
08:50, 15.07.
22:02, 14.07.
21:32, 14.07.