Historický úspěch: Češi vybojovali v závodě Le Mans 24 hodin 4. místo absolutně

Neděle 14. června 2009 se zapíše zlatým písmem do kronik českého motoristického sportu. V 77. ročníku legendárního vytrvalostního závodu sportovních vozů 24 hodin Le Mans totiž česká stáj Aston Martin Racing Eastern Europe a její jezdci Tomáš Enge, Jan Charouz a Stefan Mücke vybojovali skvělé čtvrté místo absolutně, navíc byli nejrychlejší ze všech posádek, které v závodě startovaly s benzinovými vozy. Tým AMR Eastern Europe byl ke startu v pozván organizátory závodu na základě úspěšného vystoupení stáje Charouz Racing System ve dvou předchozích ročnících slavné čtyřiadvacetihodinovky a letos do závodu nasadil jeden ze tří továrních prototypů Aston Martin královské třídy LMP1. Vůz s bondovským startovním číslem 007 absolvoval téměř perfektní závod, jezdci se narozdíl od řady soupeřů vyvarovali sebemenších chyb a úsilí všech členů týmu bylo odměněno fantastickým výsledkem.

Kompletní tiskovou zprávu, fotografie a další informace o závodě 24 hodin Le Mans najdete na internetových stránkách www.jan-charouz.cz, www.tomas-enge.cz, www.bpa.cz a www.racing.charouz.cz.

Zdroj: Zdeněk Zelenka

15.6.2009 10:15 - JHvP
JHvP
No R10 ztrácelo loni na Peugeot zhruba stejně jako letos R15 (když bylo sucho), takže pro Collese docela neúspěch. Ale když má jezdce, co se nabourají při zahřívání pneumatik...

Ale i 007 měla problémy, defekt asi dvě kola po zastávce v boxech, tím defacto ztratili kolo. A pak mylsim přišel ještě druhej defekt, nebýt toho, mohli by ohrozit R15 před nimi.
Le Mans 2010: blamáž vozů Peugeot pomohla Audi k dokonalému úspěchuZ bitvy mezi Audi a Peugeotem sešlo. Francouzská automobilka neměla v cíli ani jednu posádku a spolehlivost vozů Audi přinesla velký triumf, když na pódiu obsadila všechna tři místa.
20:02, 15.04.
20:27, 24.07.
22:55, 14.05.
20:28, 15.04.
20:28, 23.10.
13:43, 18.07.
16:42, 14.06.
19:51, 14.06.