Bautista v Rakousku opět v první desítce

Ve Velké ceně Rakouska se i letos dařilo Ducati. V roce 2016 zvítězil Andrea Iannone, loni Andrea Dovizioso a letos Jorge Lorenzo. Lorenzo letos vyhrál už potřetí a v celkovém hodnocení šampionátu se posunul na třetí místo. Souboj Lorenza a Marka Márqueze sledovalo 93 tisíc fanoušků. V cíli je od sebe dělilo jen 0,130 s. Márquez dál zvýšil svůj náskok v čele šampionátu před Rossim o deset bodů. Dovizioso dojel jako třetí.

Álvaro Bautista se už pošesté v řadě dostal do první desítky. Úspěšně se probojoval polem jezdců. Startoval z 12. pozice, ale dostal se do chaosu ve třetí zatáčce a klesl na 16. pozici. Potom opakovaně předjížděl a využíval chyb svých soupeřů, až se dostal na desátou pozici v cíli. Jeho týmový kolega Karel Abraham bojoval po celý závod se Scottem Reddingem o 20. pozici, poté co byl oddělen od skupiny. Nakonec souboj prohrál a skončil na 21. místě.

Álvaro Bautista:
„Umístění v první desítce je vždycky důležité, ale doufal jsem, že v tomhle závodě dopadnu ještě lépe, protože jsem měl při tréninku dobrý pocit na motorce. Dobře jsem odstartoval a posunul jsem se o dvě pozice dopředu, ale několik závodníků vyjelo ze stopy na vjezdu do třetí zatáčky a jeden z nich do mne narazil. Naštěstí jsem nespadl, ale ztratil jsem několik pozic. Zbytek závodu jsem musel strávit tím, že jsem se snažil získávat pozice. Pocit na motorce nebyl stejný jako při tréninku. Měl jsem problémy zbrzdit motorku, ale viděl jsem, že mám dost dobrou rychlost na to, abych dostihl jezdce před sebou. Dokázal jsem dojet Zarka a Rabata, dokonce jsem se v poslední zatáčce posunul na deváté místo, ale Zarco vyrazil agresivním způsobem a oba nás předjel. Je to dobrý výsledek, ale myslím, že to mohlo být lepší, nebýt toho incidentu v prvním kole – možná šesté nebo sedmé místo, což byl dnes náš skutečný potenciál. Doufejme, že s nám podaří to udržet i v Anglii.”

Karel Abraham:
„Tímto víkendem jsem zklamaný. Okruh tady v Rakousku se mi líbí, vyhovuje mému stylu, ale nedokázali jsme dnes podat dobrý výkon. Měl jsem několik potíží z předkem a také se zadní částí motorky... Také jsme včera měli smůlu, když mě při kvalifikaci blokoval jiný jezdec. Měli jsme to při závodě zvládnout lépe, jel jsem na hranici možností, ale nakonec jsem prohrál v boji se Scottem Reddingem. Předjel mě a já jsem tomu nemohl zabránit. Měl jsem plný plyn, ale dostal se vedle mne a předjel. Nebylo možné ho znovu předjet. Dnes bylo těžké bojovat o body, ale myslím, že jsme mohli skončit o dvě pozice výš. Byl to náročný závod.”

Zdroj: TZ týmu Ángela Nieta

Márquez vítězem Velké ceny Aragonie, druhý Dovizioso, třetí IannoneMarc Márquez (Repsol Honda Team) znovu potvrdil svou autoritu, když v zuřivém boji, který trval po celý závod, zvítězil na Andreou Doviziosem (Ducati Team). Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar) získal pro Suzuki první pódium v Aragonii. Jorge Lorenzo (Ducati Team), který startoval z pole position, havaroval v první zatáčce úvodního kola.
20:50, 23.09.
18:07, 23.09.
18:03, 23.09.
14:57, 23.09.
23:44, 22.09.
23:27, 22.09.
22:35, 22.09.
22:20, 22.09.