Rea zakončil sezonu WSBK 17. vítězstvím – vyhrál všechny tři závody v Kataru

Novinky - Hana Masaryková - 26.10.2019

Jonathan Rea zakončil sezonu 2019, během níž získal další titul mistra světa, trojím vítězstvím – během sezony vyhrál celkem 17 závodů.

Rea a Álvaro Bautista se zpočátku vzájemně předjížděli. Oba měli za sebou 15 vítězných závodů v letošním roce. Před polovinou závodu ale Rea Bautistovi ujel a vytvořil si pohodlný náskok v čele.

Bautista strávil zbytek závodu soubojem s týmovým kolegou Chazem Daviesem o druhé místo, což umožnilo Reovi bez problémů získal třetí vítězství tohoto víkendu na trati Losail International Circuit. Tím vyrovnal rekordní počet vítězství během jedné sezony, který dosáhl v roce 2018, sedmnáct vítězství získal také Doug Polen v roce 1991. Tehdy se ovšem jely pouze dva závody v každém víkendu.

Tím také v posledním závodě roku 2019 překonal Bautistu v počtu vítězství. Bautista skončil v šampionátu na druhém místě za Reou se ztrátou 165 bodů.

Davies nakonec dokázal získat druhé místo, udržel Bautistu za sebou až do cíle. Alex Lowes získal třetí místo v celkovém hodnocení šampionátu díky tomu, že při svém posledním závodě pro tým Pata Yamaha dojel do cíle jako čtvrtý.

Toprak Razgatlioglu dojel jako pátý a při svém posledním závodu pro tým Puccetti Kawasaki získal titul nejlepšího jezdce nezávislého týmu. Eugene Laverty dojel jako šestý, je to jeho nejlepší výsledek od Aragonie.

Michael van der Mark byl sedmý, Loris Baz osmý. Leon Haslam ke konci zpomalil a při svém posledním závodě pro Kawasaki skončil na deváté pozici.

První desítku doplnil Sandro Cortese při svém posledním závodě pro tým GRT Yamaha, za ním dojel do cíle Leandro Mercado a Tom Sykes.

Poslední body získali Jordi Torres, Markus Reiterberger a Michael Ruben Rinaldi.

Marco Melandri skončil na 17. pozici, při posledním závodě jeho profesionální kariéry se mu nedařilo.

Závod nedokončili Dominic Schmitter, který jel na divokou kartu, a Alessandro Delbianco.

Rea ve Francii získal titul, Bautista nedojelJonathan Rea v neděli zvítězil v odpoledním závodě na francouzském okruhu Magny-Cours. Álvaro Bautista, jeho hlavní soupeř v boji o titul, závod nedokončil. Toprak Razgatlioglu spadl a Bautistu vzal s sebou. Rea zvítězil a Bautista byl bez bodů, takže o titulu bylo rozhodnuto.
21:47, 13.11.
20:59, 06.11.
22:22, 26.10.
21:21, 26.10.
20:06, 26.10.
20:01, 26.10.
21:48, 25.10.
20:43, 25.10.