Arenas si udržel 1. místo i v 2. tréninku v Misanu

Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto) zůstal na prvním místě v tabulce, i když v pátek odpoledne nezlepšil svůj čas z 1. tréninku (1 min 42,824 s).

Odpoledne se dostal do čela tabulky časem 1 min 43,017 s a naznačil tak, že zvládne víc než jedno rychlé kolo. Bylo velké horko a odpoledne nezlepšil dopolední čas ani jeden z vedoucí trojice, takže v kombinované tabulce časů jsou stále prvních místech Arenas, Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3).

Jako první zlepšil svůj dopolední čas John McPhee (Petronas Sprinta Racing) o čtvrt sekundy a z dopoledního osmého místa se vyhoupl celkově na čtvrté. Ani Tony Arbolino (VNE Snipers) čas nezlepšil, ale v kombinované tabulce klesl jen o jednu pozici – na páté místo, celkově šestý skončil Ajumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing).

Romano Fenati (VNE Snipers) se zlepšil o jednu desetinu a den zakončil sedmým místem, za ním se umístil vedoucí jezdec šampionátu Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Jeho nejbližší soupeř Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) spadl ke konci druhého tréninku, nezlepšil svůj čas, takže klesl na 11. pozici.

Andrea Migno (WWR) se v závěru dne dostal na devátou pozici. První desítku doplnil Ai Ogura (Team Asia). Kaito Toba opět spadl. Druhý pád čekal také závodníka jménem Öncü, tentokrát to ale byl Deniz, který nahradil své dvojče, Cana, ten si při nehodě v prvním tréninku zlomil klíční kost a dalších akcí tohoto závodního víkendu se nemůže zúčastnit.

10. Ai Ogura (Honda Team Asia) + 0.399

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
21:26, 17.09.
14:09, 15.09.
13:08, 15.09.
21:22, 14.09.
20:53, 14.09.
13:15, 14.09.
11:01, 14.09.
20:16, 13.09.