Velkou cenu San Marina vyhrál Dalla Porta před Martínem, třetí Di Giannantonio
Velkou cenu San Marina vyhrál Dalla Porta před Martínem, třetí Di Giannantonio V dramatickém závodě Moto3 GP Octo di San Marino e della Riviera di Rimini získal své první vítězství Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Porazil oba jezdce týmu Del Conca Gresini Moto3. Jako druhý dojel do cíle Jorge Martín, třetí byl Fabio Di Giannantonio. Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP) přišel o vedoucí místo v šampionátu, poté co spadl v 15. zatáčce předposledního kola.

Závod začal dramaticky – v 16. zatáčce 2. kola došlo k velké nehodě. Jaume Masiá (Bester Capital Dubai) dostal highside poté, co ho předjel Martín. Arón Canet (Estrella Galicia 0,0), Enea Bastianini (Leopard Racing), Ajumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) a Nicoló Bulega (SKY Racing Team VR46) neměli šanci se vyhnout a všichni havarovali při děsivě vypadající nehod. Naštěstí všichni odešli sami z místa nehody, Canet a Sasaki potom zamířili do lékařského střediska na prohlídku.

V čele jela skupina pěti lidí, vedl Bezzecchi, blízko za ním následovali Dalla Porta, Martín, Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) a Di Giannantonio. Pořadí ve vedoucí skupině se měnilo. Dalla Porta na cílové rovině a na vjezdu do rychlých levotočivých zatáček několikrát předjel Bezzecchiho. ,Diggia’ se na první místo probojoval z páté pozice, ale nikomu s vedoucí pětice se nepodařilo ujet nebo se udržet v čele víc než jedno kolo. Bezzecchi dvakrát dostal upozornění, že přejel hranice trati.

Zuřivý boj pokračoval až do doby, kdy do cíle zbývalo jen něco přes dvě kola. Di Giannantonio špatně odhadl brzdění na vjezdu do úzké 14. zatáčky, těsně minul, Bezzecchiho a Dalla Portu, když jel příliš rychle po vnitřní straně.  Mohl to být rozhodující moment v boji o titul, ale Bezzecchi příliš prudce přidal plyn na výjezdu z 15. zatáčky. Byl vymrštěn z motorky, a pád ho připravil o šanci na vítězství. Martín, jeho soupeř v boji o titul, se nějak dokázal vyhnout Bezzecchiho motocyklu, který ho málem srazil.

Dalla Porta tak mohl do posledního kola vjíždět jako první. I když se Di Giannantonio snažil ho v poslední zatáčce předjet, Dalla Porta získal své první vítězství v závodě Velké ceny – dokonce na domácí půdě. Martínovi se podařilo předjet týmového kolegu a získal velmi důležité druhé místo, ,Diggia’ se musel v domácím závodě spokojit s třetím místem. Jako čtvrtý dojel do cíle Rodrigo se ztrátou 0,822 na vítěze.