Vítězem Velké ceny ČR Di Giannantonio, druhý Canet, třetí domácí závodník Kornfeil

Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) předvedl perfektní jízdu a získal své první vítězství v závodech Velké ceny. O vedoucí pozici v jedné chvíli bojovalo celkem 22 jezdců. Druhé místo nakonec získal Arón Canet (Estrella Galicia 0,0), jako třetí dojel do cíle domácí závodník Jakub Kornfeil (Redox PrustelGP), který startoval z pole position.

Kornfeil skvěle odstartoval z prvního místa, za něho se zařadil John McPhee (CIP – Green Power), který startoval z druhé pozice, ale v desátém kole potom v poslední zatáčce spadl. Jako třetí jel Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Kornfeil si do konce prvního kola vytvořil osmidesetinový náskok v čele a držel si první pozici. Než skončilo třetí kolo, přiblížila se k němu velká skupina jezdců.

Vytvořila se skupina dvaadvaceti závodníků, na první pozici se jezdci střídali v každém kole. ,Diggia’ se potom probojoval do vedení a ve většině druhé poloviny závodu se pohyboval mezi prvními třemi jezdci. Předjíždění se mu dařilo hlavně v sedmé zatáčce. Před závěrečným kolem bylo Kornfeilovo vysněné domácí vítězství na dosah, ale nakonec ho předjeli Di Giannantonio a Canet a vytvořili si malý náskok. V tomto pořadí dojeli do cíle.

Enea Bastianini (Leopard Racing) byl při závodě většinou mimo první desítku, ale v závěrečných kolech postoupil dopředu a získal důležitou čtvrtou pozici. V posledním kole dokázal za sebou udržet Gabriela Rodriga (RBA BOE Skull Rider), ten dojel do cíle jako pátý.

Jednu chvíli se zdálo, že Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP) nedokáže využít toho, že Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3) musel kvůli zranění závodní víkend v Brně ukončit předčasně, ale nakonec dojel do cíle jako šestý po startu ze 14. pozice, takže se opět dostal do čela šampionátu, vede o tři body.

Ramirez skončil po fantastickém závodě ve vedoucí skupině na sedmém místě. Philipp Oettl (Sudmetal Schedl GP Racing), který chvíli v závodě vedl, dojel do cíle jako osmý. První desítku doplnili Albert Arenas (Angel Nieto Team) a  Lorenzo Dalla Porta

Prvních 15 jezdců od sebe dělil čas 2,770 sekund – byl to pátý nejtěsnější výsledek v historii závodů Moto3.

Kaito Toba (Honda Team Asia) měl ve 4. zatáčce třetího kola ošklivě vypadající nehodu, naštěstí se nezranil.