Boj o vítězství a lety vzduchem

Stopadesátá velká cena, do které Jakub Kornfeil nastoupil, je u konce a už teď o ní mluví celý svět. Nejen kvůli skvělému výkonu, který Jakub předvedl, ale také díky bravurnímu zvládnutí dramatické situace dvě kola před cílem.

Kornfeil vyrazil z druhé pozice a se Španělem Martínem nasadili skvělé tempo závodu. Ve druhém kole se náš reprezentant ujal vedení. V nájezdu do šikany Dunlop pak Martín poslal našeho závodníka rovně. Ten se ale naštěstí zařadil zpět za vedoucího jezdce. K vedoucímu tandemu se dotáhli ještě Bastianini, Bezzecchi a Di Giannantonio. O první místo tedy bojovalo pět jezdců a v nájezdu do zatáčky 9 a 10 se opakovala situace z Martínova předjížděcího manévru. I když Kubajz nezískal žádnou výhodu, od vedení závodu si vysloužil penalizaci - 1,3 vteřiny k výslednému času. K vedoucímu vláčku přijelo dalších pět dravců, takže vítězství mohl získat prakticky kdokoliv z čelní desítky. Zbývala dvě kola do cíle a Jakub Kornfeil stále aktivně zasahoval do bojů o vítězství. Jenže v tom došlo v poslední zatáčce okruhu Bugatti k nečekanému pádu Bastianiniho a náš jezdec musel ven. Před letícím motocyklem mohl zabrzdit a spadnout také nebo přidat plyn, přeskočit jej jako v motokrosu a pokusit se pokračovat. Motokrosem odkojený Jakub Kornfeil zvolil druhou možnost a překážku překonal spektakulárním letem, který v internetovém světě budí velkou pozornost. Připojil se na osmém místě a po pádu Martína a Bezzecchiho projel cílem na šestém místě a veze dalších velmi cenných deset bodů.

Jakub Kornfeil: „Myslím, že dnešní závod jsme si všichni moc užili. Bojovat o vítězství byl nářez a jsem moc rád, že jsme v takovém tempu vydrželi celý závod. Co mě ale těší míň, je ta penalizace. Nevím, proč bych měl být trestaný za manévr, který mně nic nepřinese a jen přispěje k bezpečnému průjezdu celým sektorem...Ale co se dá dělat. Pak přišel ten incident s Eneou. Když jsem viděl, jak tam letí jeho motorka, jediné, co mě napadlo - přidej gas a do stupaček. Dopad byl dost tvrdý. Zadní tlumič šel nadoraz a byla to taková rána, že se mně nafoukl airbag v kombinéze. Byl jsem z toho dost otřesený a poslední kolo závodu bylo dost bolestivé. Už jsem se nemohl dočkat, až se protáhnu. Po odmávnutí jsem nechal motorku u traťáků, rozepnul kombinézu a bylo to trošku lepší. Na dnešní závod jen tak nezapomenu. Šesté místo určitě beru a už se moc těším do Mugella.“

Velkou cenu Katalánska vyhrál Bastiniani před Bezzecchim a RodrigemEnea Bastianini (Leopard Racing) získal své první vítězství od závodu v Motegi roku 2016. Závod byl opravdu dramatický. Druhý Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl jen o 0,003 s pomalejší. Získal své první umístění na pódiu a první pódium pro Argentinu od roku 2005, kdy na stupně vítězů vystoupil Sebastian Porto.
16:32, 17.06.
12:03, 17.06.
15:38, 16.06.
13:47, 16.06.
11:14, 16.06.
16:03, 15.06.
15:56, 15.06.
22:53, 03.06.