Velkou cenu Francie vyhrál Arenas, druhý Migno, třetí Ramírez; Kornfeil šestý!

Albert Arenas (Angel Nieto Team Moto3) získal své první vítězství v nejnižší třídě motocyklového mistrovství světa. Vyhrál závod HJC Helmets Grand Prix de France. Jeho týmový kolega Andrea Migno byl druhý, pro tým Ángela Nieta to byl opravdu skvělý den. Jako třetí dojel do cíle Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Na stupně vítězů se dostal už podruhé v řadě.

Hlavní drama se odehrálo v posledních kolech závodu. Největší pozornost vzbudili vedoucí jezdci šampionátu Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP) a Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3). Vedli v převážné části závodu, ale měli nehodu, když do konce závodu zbývala jediná zatáčka. Bezzecchiho předjel Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Bezzecchi se pokusil dostat před svého krajana. Martín, který jel těsně za ním, neměl místo, aby se vyhnul, a havaroval, když měl šanci na pódiové umístění.

To ale není všechno. Di Giannantonio přejel cílovou čáru jako první a myslel si, že získal první vítězství své kariéry v Moto3. Dostal však třísekundovou penalizaci za to, že projel nesprávně šikanu v zatáčkách 10 a 11 v polovině závodu, takže o vítězství přišel a vítězem byl Arenas.

Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse)  si myslel, že získal první letošní pódium, ale taky dostal penalizaci, protože projel nesprávně první šikanu. Tím se na pódium dostal Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai), který přejel cílovou čáru jako pátý, ale nakonec byl třetí. Už podruhé po sobě se dostal na pódium, i když přejel pódium mimo první trojici. Di Giannantonio byl odsunut na čtvrté místo, takže je teď v šampionátu druhý. Antonelli skončil po penalizaci na pátém místě.

Jakub Kornfeil (Redox PrustelGP) předvedl skvělé jezdecké umění, které získal v motokrosu, když před ním spadl Enea Bastiniani v poslední zatáčce jedno kolo před koncem. Kornfeil neměl šanci vyhnout se ležícímu motocyklu. Byl vymrštěn do vzduchu, ale podařilo se mu přistát na štěrku ve vzpřímené pozici. Cílovou čáru přejel jako šestý.

Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) získal dobré sedmé místo. Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) se  skvělým způsobem probojoval z konce startovního roštu na umístění v první desítce. Po Velké ceně Francie je v šampionátu na třetím místě před Martínem. Na Bezzecchiho má pouze sedmibodovou ztrátu.

Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) dojel do cíle jako devátý. První desítku doplnil nováček Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Zraněný Darryn Binder (Red Bull KTM Ajo) zajel skvělý závod, skončil na 11. pozici. John McPhee (CIP – Green Power), který také startoval z konce roštu, dojel na bodované pozici – jako dvanáctý.

Během závodu spadli Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) a Nakarin Atiratphuvapat (Honda Team Asia), vyvázli bez zranění. Livio Loi (Reale Avintia Academy) dostal trest ride through za předčasný start, když bojoval o bodovanou pozici.

Před dalším kolem v Mugellu vede v šampionátu Bezzecchi.