Životní kvalifikace! Kubajz ve Francii odstartuje druhý!

Kvalifikace a Jakub Kornfeil letos nejdou příliš dohromady. V pátém podniku sezóny na okruhu Bugatti ve francouzském Le Mans ale Kubajz toto prokletí prolomil a zajel svou životní kvalifikaci.

Jakub své kvalifikační úsilí začinal v tandemu s Phillipem Oettlem a už před prvním zajetím do boxů zaznamenal slušný čas 1:43.104 a průběžné čtvrté místo. Následovala první zastávka u mechaniků - byl průběžně sedmý. Zhruba v polovině tréninku se Kubajz vrátil zpět na trať, ale zlepšení nepřicházelo. Na časomíře svítilo dvanáct minut do konce a #84 opět zajelo do své garáže. Tentokrát na průběžné šestnácté pozici. To je průběh kvalifikace, jaký známe také z prvních závodů. Tentokrát se ale koncovka vydala trošku jiným směrem. Dvě rychlá kola, která měl Jakub v závěru měřeného tréninku k dispozici, dokázal využít pro ohromný čas 1:42.162, který jej vynesl na skvělé druhé místo. Na vítěze Jorgeho Mart9na ztratil 0.123 vteřiny a druhou příčku uhájil před Italem Bastianinim o pouhou jednu tisícinu. Druhé místo na startovním roštu je životním výsledkem našeho jezdce, který doposud dosáhl nejvýše na třetí příčky při kvalifikacích na Velké ceny Itálie a Malajsie v roce 2014.

Jakub Kornfeil: „V ranním tréninku jsme si docela mákli. Hledali jsme pořád to nejlepší nastavení pro kvalifikaci. Do té jsme vyjeli s „emkovou“ směsí, která při vyšší teplotě fungovala velice dobře a celkově všechno šlapalo, jak mělo. Závěr kvalifikace se konečně podařil zajet tak, jak se to má dělat pokaždé. Přede mnou jel Marco, byť ne v úplně těsném kontaktu, konečně jsem měl vodiče v ten správný moment. To se letos pořádně nepodařilo, takže jsem tuto šanci chytnul, jak se říká, za pačesy, a padlo tam super kolo. Motorka funguje skvěle, startovní pozice je luxusní, takže věřím v dobrý výsledek. Děkuji všem, co drželi palce, a taky všem partnerům."

Zdroj: Jakub Kornfeil Media, Martin Jančálek

Velkou cenu Katalánska vyhrál Bastiniani před Bezzecchim a RodrigemEnea Bastianini (Leopard Racing) získal své první vítězství od závodu v Motegi roku 2016. Závod byl opravdu dramatický. Druhý Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl jen o 0,003 s pomalejší. Získal své první umístění na pódiu a první pódium pro Argentinu od roku 2005, kdy na stupně vítězů vystoupil Sebastian Porto.
16:32, 17.06.
12:03, 17.06.
15:38, 16.06.
13:47, 16.06.
11:14, 16.06.
16:03, 15.06.
15:56, 15.06.
22:53, 03.06.