Canet startuje v Le Mans z poslední pozice

Arón Canet bude v Le Mans startovat z poslední pozice. Je to trest za kolizi se soupeřem v boji o titul Jorge Martínem v závěrečné fázi závodu v Jerezu.

Canet startoval do Velké ceny Španělska ze 14. pozice a probojoval se dopředu, takže bojoval o umístění na pódiu s dalšími jezdci – byli to Martín, který v šampionátu vedl, Enea Bastianini, Tony Arbolino, Philipp Oettl, který byl nakonec vítězem závodu, a Marco Bezzecchi.

Čtyři kola před koncem udělal zoufalý výpad proti Martínovi v zatáčce Dry Sac, došlo k kolizi a také nechtěně vzal s sebou Bastianiniho.

Incident se okamžitě stal předmětem vyšetřování. Ředitelství závodu rozhodlo, že Canet „jel nezodpovědně a způsobil nehodu”, takže jako trest bude startovat do Velké ceny Francie z posledního místa na roštu.

Není to letos poprvé, kdy byl Canet účastníkem kontroverzní nehody. Během prvního tréninku v Argentině se srazil s nováčkem Makarem Jurčenkem v předposlední zatáčce, poté co se mu zdálo, že ho kazašský závodník předtím blokoval. Tehdy ale unikl vážnému trestu, dostal jen napomenutí. Při rozhodování o trestu po dalším incidentu, který byl skutečně vážný, vzalo ředitelství závodu v úvahu i předchozí napomenutí, takže trest byl tentokrát výraznější.

Poté, co nedokončil závod v Jerezu, klesl Canet v celkovém hodnocení šampionátu na třetí místo a Bezzecchi, který dojel do cíle jako druhý,  se dostal o osm bodů před Martína.

Ve třídě Moto2 dostal trest Luca Marini z týmu Sky VR46. Na startu v Le Mans ztratí šest pozic. Důvodem bylo, že narazil do Jorge Navarra v Dry Sac v úvodním kole.

Zdroj: motorsportweek.com

Velkou cenu Katalánska vyhrál Bastiniani před Bezzecchim a RodrigemEnea Bastianini (Leopard Racing) získal své první vítězství od závodu v Motegi roku 2016. Závod byl opravdu dramatický. Druhý Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl jen o 0,003 s pomalejší. Získal své první umístění na pódiu a první pódium pro Argentinu od roku 2005, kdy na stupně vítězů vystoupil Sebastian Porto.
16:32, 17.06.
12:03, 17.06.
15:38, 16.06.
13:47, 16.06.
11:14, 16.06.
16:03, 15.06.
15:56, 15.06.
22:53, 03.06.