Testy v Jerezu skončily – nejrychlejší Lowes (Moto2) a Rodrigo (Moto3)

Dvoudenní soukromé testy některých týmů v Jižním Španělsku skončily. Zúčastnilo se 22 jezdců Moto2 a Moto3.

Příští týden se v Jerezu budou konat oficiální testy nižších tříd.

Ve třídě Moto2 byl nejrychlejší Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2). Jeho nejlepší čas byl 1 min 41,578 s, byl o 0,165 s rychlejší než druhý Luca Marini (SKY Racing Team VR46). Třetí nejrychlejší byl Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), na Lowese měl ztrátu 0,318 s.

Nejrychlejším jezdcem Moto3 během dvoudenních testů byl Gabriel Rodrigo (Kommerling Gresini Moto3). Nejlepší čas argentinského závodníka byl 1 min 47
140 s, druhý byl nováček Sergio García (Estrella Galicia 0,0), na Rodriga měl ztrátu 0,255 s. Třetí byl Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), se ztrátou 0,469 s na nejrychlejšího jezdce.

Třídenní oficiální testy Moto2 a Moto3 budou ve dnech 20.-22. února. Potom už jezdci zamíří na poslední předsezonní test do Kataru, testovat budou ve dnech 1.-3. března.

Závod v Assenu vyhrál Fernández před Binderem a MarinimAugusto Fernández (FlexBox HP40) využil nehody Álexe Márqueze a a Lorenza Baldassarriho v předposledním kole a získal své první vítězství v závodě Velké ceny. Na pódiu skončil také Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Luca Marini (Racing Team VR43).
18:12, 15.07.
13:42, 07.07.
15:49, 06.07.
12:04, 06.07.
18:23, 05.07.
11:51, 05.07.
15:15, 30.06.
15:55, 29.06.