Matěj Smrž vyhrál závod německého mistrovství IDM Superbike

Mladší bratr Jakuba, Matěj Smrž (24 let) startoval na divokou kartu ve dvou závodech na nizozemském okruhu v Assenu v rámci IDM Superbike, které se uskutečnily tento víkend.

Už jsme psali, že se tu měl představit také 45-letý britský veterán z Grand Prix - Jeremy McWilliams, který zde zkoušel motocykl KTM. Tato rakouská značka by měla v budoucnu tvořit nedílnou součást MS superbiků. V prvním závodě nedokončil a v druhé jízdě dojel na 10. místě.

Ale zpět k Matějovi. Ten už zkusil kde co, od MS 125cc se dostal k Superstockům, odjel i 2 závody WSBK (Vallelunga 2008 - 2x 21. místo) a letos jede MS Supersportů bez výrazných výsledků a sázka na zn. Triumph se neukázala být dobrým řešením pro Maťějův výkonnostní růst. Teď jel v Assenu na Hondě za německý tým INGHART a příslibem byla už sobotní kvalifikace, kde skončil druhý, jen 0,066 sec za dominátorem IDM Superbike posledních let, Rakušanem Martinem Bauerem (šampion z let 2007 a 2008). V prvním závodě Matěj nechal za sebou jak Bauera, tak také rakouskou legendu WSBK Andrease Meklaua (42 let), vítězství vyšperkoval nejrychlejším kolem závodu (1:41,042) - pro srovnání letos ve WSBK jel Jakub Smrž v Assenu 1:39,6 (1. závod) resp. 1:39,1 (2. závod).

V druhém závodě už to Matějovi tak dobře nevycházelo a se ztrátou 10 sekund neměl moc šancí bojovat o pódium, i když mu tato ztráta stačila na 4. místo. Jelikož jel Matěj na divokou kartu, jeho výsledky se nezapočítávají do tabulky IDM. Proto se bude do statistik IDM započítávat dvojí vítězství Bauera, ačkoliv v 1. jízdě dojel až za Smržem.

IDM Superbike se letos téměř pravidelně účastní i Miloš Čihák na Suzuki s týmem PRORACE a jeho nejlepšími výsledky byly dvě 14. místa.

Výsledky 1. závodu IDM Superbike v Assenu - 23. srpen 2009:

P.   Jezdec                  Tým                                           N°   Moto       Kola Čas            Ztráta
1.   Matěj Smrž INGHART 96 Honda 17 28:59,602    -
2.   Martin Bauer Holzhauer Racing Promotion 1 Honda 17 29:04,577 4,975
3.   Andreas Meklau Meklau Racing Team 13 Suzuki 17 29:05,512 5,910
4.   Raymond Schouten Vd Heyden Motors Yamaha 39 Yamaha 17 29:07,806 8,204
5.   Jörg Teuchert Team Yamaha Motor Deutschland 11 Yamaha 17 29:08,446 8,844

Výsledky 2. závodu IDM Superbike v Assenu - 23. srpen 2009:

P.   Jezdec                  Tým                                          N°   Moto     Kola Čas           Ztráta