1. trénink v Barceloně: Bottas, Vettel, Leclerc

Valtteri Bottas, který je v současnosti v čele šampionátu, zajel nejrychlejší kolo při 1. tréninku na katalánském okruhu, i když musel trénink předčasně ukončit kvůli úniku oleje z motoru. V posledních dvaceti minutách už na tra nevyjel. Svůj nejlepší čas zajel na měkkých pneumatikách.

Také Max Verstappen přišel o část tréninku kvůli úniku oleje, najezdil jen 14 kol.

Horší problém postihl tým Racing Point – Lance Stroll havaroval v 9. zatáčce, když do konce zbývala jen jedna minuta, takže byla vyvěšena červená vlajka.  Vyjel ze stopy v rychlé pravotočivé zatáčce a narazil do bariéry. Hned ze svého havarovaného vozu vystoupil, nezraněný, ale tým bude muset provést opravy vozu, aby se Stroll mohl zúčastnit odpoledního druhého tréninku.

20. George Russell ROKiT Williams Racing 3,039s

Mokrou Velkou cenu Německa vyhrál Verstappen, soupeřům se nedařiloBěhem mokrého nedělního závodu čtyřikrát vyjel Safety Car. Do cíle dojelo jen 13 závodníků a na pódium se překvapivě dostal Daniil Kvjat ve voze Toro Rosso. Max Verstappen (Red Bull) vyhrál s převahou, druhý byl Sebastian Vettel, který startoval z 20. pozice. Charles Leclerc, Valtteri Bottas a Lewis Hamilton měli nehodu.
21:16, 13.08.
16:52, 04.08.
17:01, 03.08.
14:35, 03.08.
21:14, 02.08.
12:55, 02.08.
19:56, 01.08.
11:33, 31.07.