Misano-2. trénink: Rea, Melandri, Sykes

V druhém tréninku se na první místo v tabulce dostal Jonathan Rea, druhé místo obsadil jeho týmový kolega Tom Sykes, který se už v závěrečných minutách nedokázal zlepšit.

Sykes byl nejrychlejší v prvním tréninky, ale potom už opět dominoval Rea, i když podmínky na trati byly náročné, bylo velké horko. Reův nejlepší čas byl 1 min 34,901 s, byl jen o 0,030 s rychlejší než Sykes.

Sykes se chtěl dostat před Reu v závěru tréninku, ale poslední rychlé kolo nedopadlo podle jeho představ.

Marco Melandri byl třetí, opět skončil před svým týmovým kolegou Chazem Daviesem. Ani jeden nedokázal zlepšit svůj dopolední čas, ale třetí a čtvrté místo si udrželi i v kombinované tabulce časů.

Leon Camier z týmu MV Agusta byl pátý, necelou desetinu sekundy za jezdci továrního týmu Ducati.  Jordi Torres byl rychlejší než jeho kolega z týmu Barni Ducati Xavi Fores.

Michael van der Mark zůstal na osmé pozici, za ním skončil Eugene Laverty, který se zlepšil v druhém tréninku, takže získal místo v Superpole 2.

Alex Lowes měl třetí pád, ale obsadil poslední místo v první desítce. Lorenzo Savadori měl smůlu – byl jedenáctý, takže mu postup do Superpole 2 unikl.

Stefan Bradl nedokázal zlepšit svůj čas z prvního tréninku a v kombinované tabulce časů byl až sedmnáctý.

Výsledky 2. měřeného tréninku WSBK na okruhu Marka Simoncelliho v Misanu:

P.      Jezdec                      Tým                                           Nr.  Moto          Čas            Ztráta
21.   Fabio Menghi VFT Racing 61 Ducati 1:38,372 3,471

Misano-neděle: Melandri předčil Kawasaki a vyhrál 2. jízdu, 2. Rea, 3. SykesMarco Melandri získal první vítězství v závodě od roku 2014, poprvé vyhrál pro tým Aruba.it Racing Ducati.
21:03, 18.06.
13:57, 18.06.
20:47, 17.06.
19:02, 17.06.
14:09, 17.06.
11:55, 17.06.
10:43, 17.06.
16:13, 16.06.