Magny-Cours: Rea nejrychlejší i v 2. tréninku, druhý Van der Mark, třetí Melandri
Jonathan Rea se přibližuje k získání historického třetího titulu mistra světa v řadě po dominantním výkonu během pátečních tréninků na Magny-Cours.

Nejbližším soupeřem při pátečních tréninkových jízdách byl Michael van der Mark z týmu Pata Yamaha.

Rea může získat třetí titul, pokud zvítězí v prvním závodě ve Francii, pět závodů před koncem sezony. Byl nejrychlejší v prvním tréninku a bezchybný výkon předvedl i v pátek odpoledne.

Soustavně jezdil časy něco přes 1 min 38 s během simulace závodu. Žádný z jeho soupeřů se mu nevyrovnal. Potom ještě ke konci tréninku zrychlil, když se pokusil o jedno rychlé kolo. Jeho nejlepší čas byl 1 min 37,489 s. Byl skoro o půl sekundy rychlejší než van der Mark.

Holandský jezdec byl o minulém víkendu přítomen při Velké ceně Aragonie MotoGP, protože byl povolán, aby případně zastoupil Valentina Rossiho, kdyby se italský jezdec nemohl závodního víkendu zúčastnit kvůli nedoléčenému zranění. To se nakonec nestalo,  Rossi víkend úspěšně absolvoval a van der Mark přišel o příležitost vyzkoušet si závod MotoGP. Při minulém kole v Portimau se poprvé na Yamaze dostal na stupně vítězů. V pátek skončil před jezdci týmu Aruba.it. Racing Ducati Markem Melandrim a Chazem Daviesem.

Leon Camier nedokázal zlepšit svůj nejlepší čas z prvního tréninku kvůli technickým problémům, ale i tak byl v pátek celkově sedmý, za ním se v kombinované tabulce časů umístil Alex Lowes a Eugene Laverty, který se po prvním tréninku zlepšil.

Posledním jezdcem, který automaticky postoupil do Superpole 2, byl Tom Sykes (v kombinované tabulce časů byl desátý), který se léčí po zlomenině malíčku a zranění zápěstí, kvůli němuž se nemohl zúčastnit druhého závodu v Portugalsku před dvěma týdny.

22. Mathieu Lussiana Team ASPI 94 BMW 1:41,197 3,708 17

Katar: Rea si poradil i na závěr sezony, vyhrál před Daviesem, 3. LowesJonathan Rea zvítězil i v druhém závodě v Kataru a překonal rekord v počtu bodů získaných během jedné sezony. Během sezony 2017 získal celkem 556 bodů a překonal rekordní počet Colina Edwardse z roku 2002.
20:43, 13.12.
20:08, 07.12.
19:51, 07.12.
21:28, 02.12.
19:54, 30.11.
19:57, 25.11.
22:07, 07.11.
20:01, 07.11.