Laguna Seca-1. trénink: Davies, Laverty, Melandri

Chaz Davies ukázal, že zranění z Misana ho nijak zvlášť neovlivnilo, v prvním tréninku před osmým kolem sezony WSBK na Laguna Seca byl nejrychlejší.

Davies se vrátil na závodní trať po dramatickém pádu a následné kolizi s Jonathanem Reou v posledním kole prvního závodu WSBK v Misanu před třemi týdny, kde utrpěl frakturu bederního obratle.

Hodinový trénink na kalifornské trati zvládl na výbornou od začátku až do konce. Jeho nejlepší čas 1 min 23,425 s byl o šest desetin sekundy lepší než čas druhého v tabulce časů.

Eugene Laverty z týmu Milwaukee Aprilia se zlepšil v závěru tréninku a dostal se mezi dva jezdce týmu Aruba.it Ducati – Marco Melandri byl třetí. Vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea byl čtvrtý.

Stefan Bradl na Hondě byl devátý, jeho nový týmový kolega Jake Gagne, který jel na druhé Hondě poprvé od května, kdy zemřel Nicky Hayden, skončil na solidním 16. místě mezi 21 závodníky.

Jakub Smrž, který se tentokrát vrátil do WSBK s týmem Yamahy, byl poslední, byl o dvě sekundy pomalejší než nejpomalejší jezdec před ním.

Výsledky 1. měřeného tréninku WSBK na okruhu Laguna Seca v Monterey (USA):

P.      Jezdec                      Tým                                          Nr.  Moto          Čas             Ztráta

Jakub Smrž Guandalini Racing 96 Yamaha 1:28,824 5,399

Laguna Seca (2): Rea porazil Sykese, na 3. místě DaviesJonathan Rea vyhrál už devátý závod letošní sezony. Před letní přestávkou teď vede o 59 bodů. Jako druhý dojel do cíle Tom Sykes, třetí byl vítěz prvního závodu Chaz Davies.
13:37, 10.07.
00:10, 10.07.
08:41, 09.07.
00:11, 09.07.
21:39, 08.07.
20:44, 08.07.
08:42, 08.07.
21:04, 07.07.