Laguna Seca (1): Davies vyhrál navzdory zranění, 2. Rea, 3. Sykes

Chaz Davies má za sebou skvělý návrat na závodní trať po nepříjemném zranění z Misana. Zvítězil v úvodním závodě WSBK na Laguna Seca před továrními jezdci Kawasaki Jonathanem Reou a Tomem Sykesem.

Davies jel ve speciálních barvách Ducati, které připomněly spuštění motocyklu 1299 Panigale R. Nebylo jisté, zda se Davies bude moci zúčastnit závodního víkendu na Laguna Seca po hrozivé nehodě před třemi týdny v Misanu, kde spadl v posledním kole, když bojoval o vítězství, a nešťastnou náhodou do něho narazil Rea. Utrpěl zlomeninu obratle a pohmoždění levého palce, ale jeho léčení probíhalo natolik dobře, že se nejen závodu zúčastnil, ale dokonce vyhrál.

Zvítězil poprvé od květnového kola v Imole, kde získal double.

Rea byl dlouhý v zatáčce v druhém kole a Davies se tak dostal na druhou pozici. přibližoval se k Sykesovi, který jel v čele, a čekal na příležitost k předjíždění. V 11. kole předjel Sykese vnitřkem ve vrcholu zatáčky Corkscrew, Sykes přitom vyjel ze stopy a Rea ho mohl předjet a dostat se na druhou pozici.

Rea se snažil Daviese dostihnout, ale ten v posledních dvou kolech měl jednosekundový náskok a získal skvělé vítězství. Po vítězství objel kolo s vlajkou s číslem 69 na počest Nickyho Haydena, který nedávno přišel o život po nehodě na kole.

Rea se musel spokojit s druhým místem. Sykes dokončil závod s odstupem na třetím místě, se ztrátou přes pět sekund. Marco Melandri dojel sám jako čtvrtý o více než 17 sekund později než Davies, jeho kolega z týmu Aruba.it.

Jake Gagne
, který jel na Hondě na divokou kartu jako náhradník za Haydena, získal při svém debutu ve WSBK jeden bod za 15. místo.

Eugene Laverty a Alex Lowes spadli (nehody spolu nesouvisely) v úvodní třetině závodu, vyvázli oba bez zranění.

Výsledky 1. jízdy WSBK na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca v Monterey  (25 kol):

P.      Jezdec                 Tým                                           Nr.  Moto          Čas              Ztráta
19. Ondřej Ježek Grillini Racing Team 37 Kawasaki 36:26,578 1:11,766

Portimão (2):  Jonathan Rea vyhrál i v neděli, 2. van der Mark, 3. MelandriJonathan Rea se svým dominantním dvojím vítězstvím v Portimau opět přiblížil k získání třetího titulu mistra světa série Superbike. V druhém závodě v Portugalsku předvedl další téměř bezchybný závod po startu z deváté pozice (obrácené pořadí na základě výsledku 1. závodu), vedl už v druhém kole a potom si rychle vytvořil náskok v čele.
21:41, 17.09.
17:32, 17.09.
15:04, 17.09.
21:39, 16.09.
17:52, 16.09.
15:03, 16.09.
14:08, 16.09.
11:53, 16.09.