Francie (1): Jonathan Rea vyhrál závod a přidává s předstihem další titul
Francie (1):  Jonathan Rea vyhrál závod a přidává s předstihem další titul

Jonathan Rea získal v 1. závodě na Magny-Cours 12. vítězství sezony 2017. Tím se stal potřetí za sebou mistrem světa série Superbike. Na mokré trati předvedl bezchybný výkon.

Rea vedl od startu až do cíle, cílovou čáru přejel s náskokem přes 16 sekund. Stal se prvním závodníkem, který získal v Mistrovství světa Superbike tři tituly po sobě.

Marco Melandri se po startu přiblížil k Tomu Sykesovi a  v posledním kole se dostal na druhou pozici. Dvojice jezdců bojovala proti sobě, ale také se potýkala s komplikovanými podmínkami na trati. Dokonce došlo k nebezpečné situaci, kdy Melandri předkem trochu narazil do Sykesova výfuku, ale Melandrimu se podařilo předjet.

O pět sekund za nimi přejel cílovou čáru Leon Camier – vyrovnal svůj nejlepší výsledek letošní sezony. Pátý Alex Lowes dojel o 19 sekund za ním.

Eugene Laverty, který dvakrát spadl v druhém Superpole, použil pro závod náhradní motocykl a do cíle dojel jako šestý, když se mu podařilo předjet Leandra Mercada.

Davide Giugliano zachránil problematický závodní víkend osmým místem pro tým Red Bull Honda, poté co bylo potvrzeno, že Stefan Bradl přijde o zbytek sezony kvůli zranění.

Michael van der Mark z týmu Pata Yamaha spadl ve vlásence v druhém kole a vrátil se na trať, ale Xavi Fores měl smůlu. Narazil do havarované Yamahy. Holandský jezdec nakonec dojel do cíle jako devátý. Chaz Davies měl problémy s elektronikou, ale nakonec přece jen získal desátou pozici.

Výsledky sobotního závodu WSBK na okruhu Magny-Cours  (21 kol):

P.      Jezdec                 Tým                                           Nr. Moto          Čas              Ztráta
18.   Anthony West Kawasaki Puccetti Racing 13 Kawasaki 40:37,670 1 Kolo

Katar: Rea si poradil i na závěr sezony, vyhrál před Daviesem, 3. LowesJonathan Rea zvítězil i v druhém závodě v Kataru a překonal rekord v počtu bodů získaných během jedné sezony. Během sezony 2017 získal celkem 556 bodů a překonal rekordní počet Colina Edwardse z roku 2002.
20:43, 13.12.
20:08, 07.12.
19:51, 07.12.
21:28, 02.12.
19:54, 30.11.
19:57, 25.11.
22:07, 07.11.
20:01, 07.11.