3. trénink v Aragonii: Torres, Rea, Lowes

Na začátku třetího tréninku opět začalo pršet, takže pořadí v první desítce doznalo jedinou změnu.

Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati) zůstal nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků, za ním se umístil Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Třetí trénink byl krátký. Nad tratí se ploužily černé mraky už při druhém tréninku série Supersport a pršet začalo právě v době, kdy se jezdci WSBK začali pokoušet o měřený čas. Svůj předchozí čas dokázalo zlepšit jen deset jezdců.

Všichni jezdci kromě Chaze Daviese (Aruba.it Racing – Ducati) vyjeli na trať, ale když po patnácti minutách déšť sílil, všichni se vrátili do boxů. Během času vymezeného pro trénink se jen několik jezdců na chvíli vrátilo na trať. V posledních deseti minutách jezdil Loris Baz (GULF Althea BMW Racing Team)

Do Superpole 2 tedy automaticky postoupili Melandri, Rea, Tom Sykes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a Davies. Za nimi postoupil na pátou pozici Jordi Torres (MV Agusta Reparto Corse), kterému se podařilo zajet nejrychlejší čas třetího tréninku, nejlepší časy zajel v prvních třech sektorech trati. Také šestý Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) dokázal zlepšit svůj čas z druhého tréninku o čtyři desetiny sekundy. Za ním zůstal jeho týmový kolega Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), osmé místo v tabulce obsadil Xavi Fores (Barni Racing Team) jako nejrychlejší jezdec nezávislého týmu; svůj čas z 2. tréninku nezlepšil.

Největší změna mezi druhým a třetím tréninkem se týkala posledních dvou míst v první desítce - Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia) i Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team) dokázali zlepšit svůj čas. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Junior Team) tak skončil mimo 1. desítku, získal 11. pozici a pokusí se probojovat se výš v SP1.

Baz skončil na 13. místě, i když se na konci tréninku snažil o zlepšení času, ale marně. Davide Giugliano (Milwaukee Aprilia) byl při svém prvním závodě roku 2018 třináctý.  Jake Gagne (Red Bull Honda World Superbike Team), poslední jezdec továrního týmu, se ze 17. pozice posunul na čtrnáctou, ale na postup do SP2 to nestačilo.