1. trénink v Assenu: Rea, Van der Mark, Sykes

V prvním tréninku se na první čtyři místa dostali čtyři různí výrobci. Mezi prvním a desátým jezdcem byl rozdíl necelé sekundy. Bylo chladno, teplota byla kolem deseti stupňů.

V prvním tréninku probíhal ostrý boj hned od začátku, i když trénink byl na samém začátku na chvíli zastaven červenou vlajkou, když se na trať dostal zajíc. Do čela se zase jednou vrátil Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), poté co devětkrát skončil nv závodě a druhém místě. Prvních šest jezdců se vešlo do poloviny sekundy. Rea byl naposledy v čele prvního tréninku na Phillip Islandu při úvodním závodním víkendu sezony. V Assenu by rád získal své třinácté vítězství – tím by se stal nejúspěšnějším jezdcem na jednom okruhu. Jeho týmový kolega Leon Haslam byl sedmý.

Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team), který na sebe minule v Aragonii nijak neupozornil, se na domácí trati dostal na druhé místo, svůj nejlepší čas zajel na samém konci tréninku. Jeho týmový kolega Alex Lowes absolvoval dobré jízdy, ale spadl ve vysoké rychlosti v deváté zatáčce 25 minut po začátku jízd a přišel o zbytek času, který mohl trávit na trati. Celkově byl devátý.

Po dobrém výkonu v Aragonii se Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team) opět dostal na jedno z předních míst, na konci prvního tréninku byl třetí. Byl jen o necelé dvě desetiny pomalejší než Rea. Nejlepším německým jezdcem byl Markus Reiterberger (BMW Motorrad WorldSBK Team), na šesté pozici, když ke konci několikrát zlepšil svůj čas. Třikrát byl nejrychlejší ve třetím sektoru. O tomto víkendu by se mohl postarat o překvapení..

Álvaro Bautista (ARUBA.IT Racing – Ducati) se v průběhu tréninku zlepšoval, ale tentokrát nebyl dominantním jezdcem, jak jsme byli zvyklí v prvních třech kolech sezony. Jízdy zakončil na čtvrtém místě. Jeho týmový kolega Chaz Davies má za sebou úspěšný trénink, pokračoval dobrou rychlostí, jakou měl i v Aragonii, skončil na pátém místě.

Do první desítky se dostali dva jezdci satelitních týmu - Toprak Razgatlioglu (Turkish Puccetti Racing) byl osmý, byl jen o 0,850 s pomalejší než Rea. Desátý byl Jordi Torres (Team Pedercini Racing).

9. Alex Lowes 22 Pata Yamaha WorldSBK Team Yamaha 1:36,459 0,861 10
10. Jordi Torres 81 Team Pedercini Racing by Global Service Solutions Kawasaki 1:36,550 0,952 19
11. Marco Melandri 33 GRT Yamaha WorldSBK Yamaha 1:37,037 1,439 18
12. Leon Camier 2 Moriwaki-Althea HONDA Racing Team Honda 1:37,223 1,625 13
13. Eugene Laverty 50 Team GoEleven Ducati 1:37,503 1,905 18
14. Ryuichi Kiyonari 23 Moriwaki-Althea HONDA Racing Team Honda 1:37,859 2,261 20
15. Sandro Cortese 11 GRT Yamaha WorldSBK Yamaha 1:38,072 2,474 18
16. Héctor Barberá 80 Orelac Racing VerdNatura Kawasaki 1:39,060 3,462 19
17. Michael Ruben Rinaldi 21 BARNI Racing Team Ducati 1:39,081 3,483 16
18. Alessandro Delbianco 52 Althea Mie Racing Team Honda 1:40,025 4,427 17

Rea ve Francii získal titul, Bautista nedojelJonathan Rea v neděli zvítězil v odpoledním závodě na francouzském okruhu Magny-Cours. Álvaro Bautista, jeho hlavní soupeř v boji o titul, závod nedokončil. Toprak Razgatlioglu spadl a Bautistu vzal s sebou. Rea zvítězil a Bautista byl bez bodů, takže o titulu bylo rozhodnuto.
21:47, 13.11.
20:59, 06.11.
22:22, 26.10.
21:21, 26.10.
20:06, 26.10.
20:01, 26.10.
21:48, 25.10.
20:43, 25.10.