Viňáles bude v San Marinu jediným jezdcem týmu Movistar Yamaha MotoGP

Před čtrnácti dny v Silverstonu získal Maverick Viñáles tvrdě vybojované druhé místo. Teď je v šampionátu na třetím místě, na vedoucího jezdce má ztrátu 13 bodů a na druhého v pořadí ztrácí pouhé čtyři body.

O tomto víkendu by se rád opět dostal na stupně vítězů. Na pódium se v San Marinu dostal v roce 2013, ve třídě Moto3. Po soukromém testu v Misanu vidí tento závodní víkend optimisticky, i když je mu líto, že bude závodit bez svého týmového kolegy.

Italští fanoušci jsou také zklamaní, že se Rossi nemůže zúčastnit své domácí Velké ceny, zvlášť když je tento okruh pouze dvacet minut cesty od jeho domova v Tavullii. Naštěstí jeho rekonvalescence probíhá dobře.

Okruh v Misanu byl vybudován v roce 1972 a v 80. létech a počátkem 90. let se tam konala Velká cena Itálie. Na okruhu, který měří 4,2 km, se jezdí po směru hodinových ručiček od radikální renovace, která byla provedena v roce 2007, aby trať vyhovovala požadavkům na bezpečnost. Potom se tento okruh znovu vrátil do kalendáře. Při přestavbě vznikla také nová šikana, v současnosti je na okruhu šest levotočivých a deset pravotočivých zatáček. Tato vylepšení nejen zvýšila bezpečnost tratě, ale také je teď závodění napínavější, četné rychlé zatáčky poskytují řadu možností pro předjíždění, což oceňují nadšení italští fanoušci.

Valentino Rossi: „Je to opravdu škoda, že nemohu být na své domácí Velké ceně. Samozřejmě jsem se na víkend v Misanu moc těšil, protože závodit tam před domácími fanoušky je něco velmi výjimečného, ale musím s tím zraněním zacházet opatrně. Naštěstí je mi docela dobře, není to tak špatné a už jsem mohl začít s lehkou fyzioterapií. Léčení není krátkodobé, ale udělám všechno, co budu moci, abych se co nejdřív vrátil na trať. Musím poděkovat všem a podporu, kterou jste mi projevili v těch to dnech. Sejdeme se brzy!”

Dani Pedrosa vyhrál ve Valencii, Marc Márquez dál kraluje v MotoGPV úžasně dramatickém a napínavém posledním závodě ve Valencii získal Marc Márquez svůj šestý titul mistra světa, čtvrtý v MotoGP, i když mu ujel předek v nájezdu do první zatáčky a vyjel z trati. Do cíle dojel jako třetí a obhájil svůj loňský titul. Také jeho soupeř Andrea Dovizioso vyjel z trati, když jel na čtvrté pozici, ale neustál to a spadl, takže přišel o šanci na titul.
19:32, 17.11.
19:02, 16.11.
20:01, 15.11.
19:13, 15.11.
20:31, 13.11.
20:10, 12.11.
15:12, 12.11.
12:31, 12.11.