Tým Movistar Yamaha má v Katalánsku problémy s přilnavostí

Maverick Viñáles bude do zítřejšího závodu startovat z deváté pozice, poté co se probojoval z první kvalifikace do druhé. Valentino Rossi odstartuje do sedmého kola letošní sezony z třinácté pozice.

Trať se vrátila do podoby, jakou MotoGP využilo při loňské Velké ceně Katalánska, takže o postupu do druhé kvalifikace rozhodly pouze výsledky třetí kvalifikace. Jezdci továrního týmu Yamahy skončili při dopoledním tréninku mimo první desítku, museli se zúčastnit první kvalifikace.

Viñáles prošel do druhé kvalifikace poměrně snadno, hned na začátku byl rychlejší než ostatní a už svým prvním kolem se dostal na druhou pozici. Vrátil se do boxu, když do konce zbývalo šest a půl minuty.

Když znovu zaútočil, stále ještě byl na druhém místě. Svůj čas zlepšil na 1 min 44,934, i když zůstal na stejné pozici, ale stačilo to k tomu, aby postoupil do druhé kvalifikace.

Na začátku druhé kvalifikace nepromarnil ani minutu, zajel rychlé kolo a nakrátko se dostal na druhou pozici, ale potom se jiní jezdci zlepšili a odsunuli ho na čtvrté místo. Při dalších dvou pokusech už nedokázal zlepšit čas, a tak odjel do depa, když do konce zbývalo necelých sedm minut.

O minutu později se vrátil na trať a podnikl další pokus. Byl na osmém místě, ale potom zajel své nejlepší kolo a dostal se na pátou pozici. Do konce zbývaly dvě minuty na to, aby svou pozici zlepšil, ale nakonec se musel smířit s devátým místem – třetí řadou. Jeho nejlepší čas byl 1 min 44,620 s.

Při první kvalifikaci Rossi počkal, až první skupina jezdců opustí trať, než vyjel z depa. Svým druhým rychlým kolem se dostal na pátou pozici. Rychle se vrátil do depa, když do konce zbývalo necelých šest minut, kvůli výměně pneumatik.

Chtěl se zlepšit při svém druhém výjezdu, i když mu na další dvě kola zbývaly jen čtyři minuty. Když se rychlost zvýšila, odsunuli ho na sedmou pozici. Svým dalším kolem se dostal na čtvrté místo. Měl ještě čas na jedno kolo a vypadalo to hrozivě, ale postup do druhé kvalifikace mu nakonec unikl. V pořadí se dostal na třetí místo, časem 1 min 44,661 s. Do zítřejšího závodu bude startovat z páté řady.

Austrálie: Márquez další vítězství, za ním Yamahy - Rossi a ViňálesMarc Márquez získal šesté vítězství sezony v napínavém závodě na Phillip Islandu. V závěru závodu dokázal ujet skupině, v které bojovalo osm jezdců. Jeho hlavní soupeř Andrea Dovizioso skončil na 13. pozici. Valentino Rossi vyšel vítězně z boje tří motocyklů Yamaha, Maverick Viñáles získal na poslední chvíli třetí místo.
22:07, 22.10.
14:05, 22.10.
08:31, 22.10.
11:31, 21.10.
09:35, 21.10.
09:33, 21.10.
09:19, 21.10.
09:07, 20.10.