jméno: heslo: | Registrovat
  formule1.phorum.cz www.motormix.cz www.terlickyokruh.nolimit.cz www.maxpowerleague.cz www.gptours.cz
 
 
Oba jezdci týmu Pull&Bear Aspar v druhé kvalifikaci
Oba jezdci týmu Pull&Bear Aspar v druhé kvalifikaci

Oba jezdci týmu Pull&Bear Aspar se po napínavé první kvalifikaci probojovali do druhé. Svá nejrychlejší kola dokončili až po odmávnutí kvalifikace šachovnicovou vlajkou. Álvaro Bautista a Karel Abraham zajeli třetí a čtvrtý čas v první kvalifikaci, ale nejlepší časy dvou jezdců před nimi byly anulovány kvůli překročení hranic trati, takže Bautista i Abraham postoupili do Q2. Bautista bude startovat z desáté pozice a Abraham z dvanácté.
 
Álvaro Bautista: „Včera jsem se na motocyklu moc dobře necítil a dnes dopoledne jsme udělali určité modifikace a ono to bylo ještě horší, ale musíme také vzít v úvahu, že podmínky na trati byly jiné. Při čtvrtém tréninku jsme mohli vyzkoušet jiné věci, které mi pomohly při získání větší jistoty, mohl jsem se do toho víc opřít, takže jsem mohl dosáhnout dobré rychlosti. Při první kvalifikaci jsme zlepšili čas, i když se nám původně nepodařilo kvalifikovat se do Q2, anulování časů jiných jezdců nás posunulo do druhé kvalifikace. Je jasné, že je nutné jet v hranicích trati. To je pravidlo. Při druhé kvalifikaci jsem znovu zlepšil svůj čas, jel jsem na středně tvrdé zadní pneumatice, která je pro závod docela odolná. Bylo důležité, že jsem den zakončil s dobrým pocitem, jsem spokojený, protože jsem mohl jet tak, jak jsem chtěl. Pokud dobře odstartujeme, potom je naším cílem – i když je to těžké – bojovat při závodě o místo v první pětce. V každém případě bude záležet na tom, co zítra udělá počasí, protože předpovědi nejsou moc dobré.”
 
Karel Abraham: „Byl to pro nás dobrý den. Dopoledne to bylo trochu složité. Snažili jsme se jet naplno, ale pořád jsme měli určité problémy s předkem. Při čtvrtém tréninku jsem měl menší pád, ale byl opravdu hodně malý. Při kvalifikaci jsem se snažil zajet co nejlépe. Snažil jsem se dostihnout Álvara a on mi pomohl. Byla použita ta divná pravidla, která platí, a já jsem postoupil do druhé kvalifikace, protože dva jezdci trochu vyjeli z trati. Tohle pravidlo se mi nelíbí, ale tentokrát hrálo v náš prospěch. Při druhé kvalifikaci jsem se snažil jet na maximum, ale měl jsem velký problém s předkem. Dvakrát jsem ztratil předek v rychlých zatáčkách a málem jsem spadl. Vím, že kdybych hodně riskoval, možná bych získal jednu pozici, snad i dvě, ale za to riziko to nestálo. Snažil jsem se sledovat, co dělají jiní jezdci, abych získal nějaké zkušenosti. S dvanáctou pozicí jsme byli velmi spokojení. Myslím, že pro zítřejší závod máme velmi dobrou rychlost, ale bude to hodně těžké – zvlášť když  podle předpovědi počasí má celý den být silný déšť.”

Zdroj: Tisková zpráva týmu

 

Přidejte na : Facebook delicious Delicious
 
Nenalezen žádný článek
Nenalezen žádný komentář.