Jack Miller míří do Suzuky

Velká cena Německa nebyla pro Jacka Millera příliš úspěšná, do cíle dojel jako patnácvý. Teď však nemá čas meditovat nad výsledkem ze Sachsenringu. Ihned zamířil do Japonska, kde se začne připravovat na svůj debut v závodě Suzuka 8 Hours.

Oficiální testy před vytrvalostním závodem se konají ve dnech 5. a 6. července a potom od 11. do 13. července. Vlastní závod se koná o víkendu od 29. do 30. července.

Když slyšel poznámku o tom, že na japonské osmihodinovce bude horko a bude to únavné, Miller reagoval: „Přesně jako v Townsville v Severním Queenslandu. No, mělo by to být v pořádku. Opravdu se nato těším, jak jinak zahájit druhou polovinu sezony než tím, že člověk stráví spoustu času ne motocyklu a opravdu otestuje podmínky? Je to dobré jako trocha toho tréninku v polovině sezony. Bude to skvělé.”

Miller loni vyhrál mokrý závod v Assenu. Před letní přestávkou je v celkovém hodnocení šampionátu na 12. pozici, jeho nejlepším výsledkem bylo šesté místo – opět v Holandsku.

Zatím nemá podepsanou smlouvu pro sezonu 2018. Jeho tříletá smlouva s HRC vyprší na konci této sezony.

VC Německa: Márquez opět na Sachsenringu neporažen, německá radost z 2. místa Folgera, 3. PedrosaÚřadující mistr světa Marc Márquez získal osmé vítězství v řadě na Sachsenringu, všechny závody vyhrál po startu z pole position. Vítězství však nebylo snadné. Během závodu byl pod tlakem nováčka Jonase Folgera, který zajel úžasný závod a poprvé se v MotoGP dostal na pódium. Poslední místo na pódiu obsadil Dani Pedrosa.
22:12, 03.07.
21:31, 02.07.
20:58, 02.07.
15:06, 02.07.
12:04, 02.07.
21:50, 01.07.
21:29, 01.07.
15:19, 01.07.