Dovizioso v Rakousku v pátek dopoledne nejrychlejší
Svým posledním rychlým kolem při prvním pátečním tréninku před závodem myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich se Andrea Dovizioso (Ducati Team) vyhoupl na první místo před Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Rozdíl mezi nimi byl jen 0,185 s. Na prvních třech místech byly motocykly tří výrobců – třetí byl Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Hned na začátku prvního tréninku se do čela dostal Márquez, zpočátku se mu nikdo nedokázal přiblížit víc než na půl sekundy. Teprve 15 minut před koncem zajel Jack Miller (Pramac Racing) čas o 0,432 pomalejší než Márquez. Potom se na druhé místo dostal Viñáles, když do konce zbývalo něco přes 10 minut. Ale dvě minuty před koncem obuli někteří jezdci nové pneumatiky a Dovizioso se na měkké směsi dostal na čas o 0,036 za Márquezovým časem.

Skoro všichni se zlepšili, v první desítce byl chvílemi i Johann Zarco (Red Bull KTM Factory KTM) a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3). Nakonec zajel nejlepší čas Dovizioso. Márquez nedojel pro nové pneumatiky a zůstal na druhém místě. Miller skončil čtvrtý, po celý trénink měl šanci na získání tohoto umístění. Svým posledním kolem se na páté místo dostal Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Mezi šest nejrychlejších se dostaly tři Yamahy – šestý byl Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT). Red Bull Ring není tratí, kde by se Yamaze v minulosti nějak zvlášť dařilo. O tomto víkendu bude mít Suzuki jen jednoho jezdce – Álex Rins byl sedmý. Do první desítky se dostali ještě Zarco, Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) a Oliveira.

Hafizh Syahrin (Red Bull KTM Tech 3) při tréninku spadl v předposlední zatáčce a byl přepraven do zdravotního střediska na prohlídku.

Prvního a 13. jezdce od sebe dělilo devět desetin sekundy.

Úřadující mistr světa a nováček bojovali v Misanu až do cíleMarc Márquez (Repsol Honda Team) byl vítězem Velké ceny San Marina. Mistr světa sváděl těsný souboj s nováčkem Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT), boj o vítězství pokračoval až do posledního kola. Pódium doplnil Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP), na Márqueze měl ztrátu 1,6 s.
21:29, 18.09.
22:54, 16.09.
21:46, 16.09.
20:57, 16.09.
19:40, 15.09.
15:19, 15.09.
14:31, 15.09.
22:05, 14.09.