Bautista opět startuje v první desítce

Dani Pedrosa získal v Katalánsku už druhou letošní pole position. Katalánský závodník si jízdu na domácí trati evidentně užívá. Svou první letošní pole position získal v Jerezu, kde v závodě zvítězil. Poprvé na Ducati bude z první řady startovat Jorge Lorenzo. Z posledního místa přední řady startuje Danilo Petrucci.

Bautista bude startovat z desáté pozice na roštu. Automaticky postoupil do druhé kvalifikace. Před koncem čtvrtého tréninku měl nehodu a poškodil si motocykl, který chtěl použít při kvalifikaci. Do druhé kvalifikace tak musel nastoupit s druhým motocyklem a nemohl tak docela dosáhnout svého maxima. i přesto byl jen o osm desetin sekundy pomalejší než vítězný Pedrosa a před zítřejším závodem má dobrý pocit. Jeho týmový kolega Karel Abraham bude startovat ze šesté řady na roštu. Je spokojený s prací, kterou zvládli během dnešního dne. Při nedávných testech na této trati se českému závodníkovi moc nedařilo a zdůrazňuje, že se p tomto víkendu podařilo ve spolupráci s technickým týmem výrazně pokročit dopředu.

10. Álvaro Bautista, 1 min 44,740 s. „Nikdo nemá rád, když do kvalifikace vstupuje bezprostředně po nehodě. Jel jsem na sjetých pneumatikách, abych prověřil rychlost, kterou bychom mohli mít zítra při závodě. Jezdil jsem vyrovnaná kola a trochu jsem zkoušel nastavení kontroly trakce a distribuci výkonu. Spadl jsem a nebylo možné použít tu motorku pro kvalifikaci. Na té druhé jsem se necítil úplně stejně a viděl jsem, že nemůžu jet až na limit. V každém případě si před závodem věřím. Bude těžké zvládnout opotřebení pneumatik, ale mám dobrý pocit. Bude to náročný závod. Pokud budeme dál jezdit vyrovnaně až do konce, bude to dobré. Mým prvním cílem je dokončit závod, tak jak jsem to říkal v Itálii. A pokud budeme mít stejný pocit jako tam, můžeme získat dobrý výsledek. Trať má kritická místa. A když se do toho opřete víc, než je nutné, podstupujete riziko.”

18. Karel Abraham 1 min 45,641 s: „Nemůžu být po kvalifikaci zklamaný nebo rozzlobený, protože si myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Samozřejmě, chtěli jsme zajet lepší čas na kolo a ironií je, že jsem v  prvních třech sektorech rychlejší než jiný jezdec, který zajel 44,9, což by pro mne byl vysněný čas. Mám problémy v posledním sektoru, takže pokud se mi podaří tohle napravit, budeme  v mnohem lepším postavení. O tomto víkendu už došlo k mnoha nehodám a já také mám pocit, že výkon po pár kolech jde dolů, takže se musíme snažit, abychom na to zítra netlačili, protože je velké riziko, že uděláme chyby.”

Zdroj: Tisková zpráva týmu Pull&Bear Aspar

Rakousko:  tvrdý atak Márquezovi nepomohl, vyhrál Dovizioso, na 3. místě PedrosaNěkteré závody vstoupí do historie, hned jak závod odmávne šachovnicová vlajka. Mezi takové příklady patří Velká cena Rakouska, kde svedli neuvěřitelný souboj Andrea Dovizioso na Ducati a Marc Márquez na Hondě. Za nimi dojel do cíle Dani Pedrosa.
19:54, 21.08.
23:21, 14.08.
23:11, 13.08.
22:24, 13.08.
15:04, 13.08.
08:41, 13.08.
20:50, 12.08.
15:10, 12.08.