Barcelona: Márquez na čele i v 3. tréninku

Úřadující mistr světa Marc Márquez byl nejrychlejším jezdcem i v třetím tréninku. Uspořádání trati se vrátilo do podoby, jaká byla v roce 2016 – šikana, kde v pátek způsobil zmatek Jack Miller, se jede tak, jako loni. Třetí trénink rozhodl o přímém přechodu do druhé kvalifikace. Hned za svým týmovým kolegou skončil Dani Pedrosa, třetí byl Álvaro Bautista.

Márquez i Bautista během tréninku spadli v desáté zatáčce velice podobným způsobem, ale ani pro jednoho to nebylo příliš dramatické. Spadl také Johann Zarco, rychle se dostal zpátky do depa.

Aleix Espargaró podal úžasný výkon a svým čtvrtým místem si zajistil účast v druhé kvalifikaci pro domácí závod, i když předtím měl trochu problémy. Následoval Andrea Dovizioso. Jorge Lorenzo byl šestý, byl jen o 0,008 s pomalejší než jeho týmový kolega.

Sedmý byl Andrea Iannone. Minule při Velké ceně Itálie byl nemocný, ale teď je zase v plné síle. Do první desítky se opět dostal Scott Redding, za ním se umístil jeho týmový kolega Danilo Petrucci. Posledním závodníkem, který automaticky přechází do druhé kvalifikace, je Héctor Barberá.

Jonas Folger byl nejrychlejším jezdcem Yamahy – na 11. místě. V první kvalifikaci bude bojovat Cal Crutchlow, vedoucí jezdec šampionátu Maverick Viñáles i Valentino Rossi.

Výsledky 3. měřeného tréninku na VC Katalánska, okruh Catalunya v Barceloně:

P.      Jezdec                  Tým                                       Nr.    Moto         Čas             Ztráta
23. Bradley Smith Red Bull KTM Factory Racing 38 KTM 1:46,853 2,675

Austrálie: Márquez další vítězství, za ním Yamahy - Rossi a ViňálesMarc Márquez získal šesté vítězství sezony v napínavém závodě na Phillip Islandu. V závěru závodu dokázal ujet skupině, v které bojovalo osm jezdců. Jeho hlavní soupeř Andrea Dovizioso skončil na 13. pozici. Valentino Rossi vyšel vítězně z boje tří motocyklů Yamaha, Maverick Viñáles získal na poslední chvíli třetí místo.
22:07, 22.10.
14:05, 22.10.
08:31, 22.10.
11:31, 21.10.
09:35, 21.10.
09:33, 21.10.
09:19, 21.10.
09:07, 20.10.