Argentina: Z pole position startuje Miller před Pedrosou a Zarkem

Riskantní krok Jacka Millera (Alma Pramac Racing) se vyplatil. Miller přešel na slicky a na usychající trati získal svou první pole position v královské třídě. O první místo připravil Daniho Pedrosu z týmu Repsol Honda. Stal se také prvním jezdcem nezávislého týmu Ducati, který bude startovat z pole position.

Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) byl o 0,212 s pomalejší než Miller, startovat bude z 3. pozice.

Tito Rabat (Reale Avintia Racing), který podává dobré výkony po celý víkend, bude startovat ze čtvrté pozice – je to jeho nejlepší výsledek kvalifikace v královské třídě. Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) se postaví na pátou pozici, za ním odstartuje Marc Márquez (Repsol Honda Team), který byl nejlepší v tréninkových jízdách, ale v kvalifikaci tak skvělý výsledek neměl.

Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini), který postoupil z první kvalifikaci, bude startovat ze sedmé pozice. Vedoucí závodník šampionátu Andrea Dovizioso (Ducati Team) startuje z osmého místa, do druhé kvalifikace postoupil z Q1. Třetí řadu ukončí  Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP).

Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) podával v tréninku dobrý výkon, ale do závodu bude startovat z desáté pozice. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl o 0,022 s pomalejší než Crutchlow, startovat bude z 11. místa. Z dvanácté pozice odstartuje Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar).

Jorge Lorenzo (Ducati Team) se neprobojoval dál z první kvalifikace, startovat bude ze 14. pozice. Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing) zakončil den 18. místem.

Výsledky druhé kvalifikace

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Jack Miller 43 Alma Pramac Racing Ducati 318,5 1:47,153 -
2. Dani Pedrosa 26 Repsol Honda Team Honda 309,9 1:47,330 0,177 / 0,177
3. Johann Zarco 5 Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 314,7 1:47,365 0,212 / 0,035
4. Esteve Rabat 53 Reale Avintia Racing Ducati 312,3 1:47,681 0,528 / 0,316
5. Álex Rins 42 Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 309,7 1:47,743 0,590 / 0,062
6. Marc Márquez 93 Repsol Honda Team Honda 314,4 1:47,754 0,601 / 0,011
7. Aleix Espargaró 41 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 316,7 1:47,845 0,692 / 0,091
8. Andrea Dovizioso 4 Ducati Team Ducati 312,9 1:48,247 1,094 / 0,402
9. Maverick Viñáles 25 Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 314 1:49,044 1,891 / 0,797
10. Cal Crutchlow 35 LCR Honda CASTROL Honda 316,7 1:49,304 2,151 / 0,260
11. Valentino Rossi 46 Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 310,1 1:49,326 2,173 / 0,022
12. Andrea Iannone 29 Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 309,1 1:49,975 2,822 / 0,649

Výsledky 1. kvalifikace

1. Aleix Espargaró 41 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 314,7 1:49,128 -
2. Andrea Dovizioso 4 Ducati Team Ducati 313,9 1:49,518 0,390 / 0,390
3. Karel Abraham 17 Angel Nieto Team Ducati 311,5 1:49,878 0,750 / 0,360
4. Jorge Lorenzo 99 Ducati Team Ducati 318,1 1:50,063 0,935 / 0,185
5. Scott Redding 45 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 312,5 1:50,175 1,047 / 0,112
6. Pol Espargaró 44 Red Bull KTM Factory Racing KTM 308,9 1:50,324 1,196 / 0,149
7. Xavier Siméon 10 Reale Avintia Racing Ducati 313,4 1:50,364 1,236 / 0,040
8. Danilo Petrucci 9 Alma Pramac Racing Ducati 318,5 1:50,449 1,321 / 0,085
9. Álvaro Bautista 19 Angel Nieto Team Ducati 313,9 1:50,606 1,478 / 0,157
10. Thomas Lüthi 12 EG 0,0 Marc VDS Honda 307,7 1:50,833 1,705 / 0,227
11. Bradley Smith 38 Red Bull KTM Factory Racing KTM 310,3 1:51,007 1,879 / 0,174
12. Franco Morbidelli 21 EG 0,0 Marc VDS Honda 305,7 1:51,012 1,884 / 0,005
13. Hafizh Syahrin 55 Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 307 1:51,142 2,014 / 0,130
14. Takaaki Nakagami 30 LCR Honda IDEMITSU Honda 312,4 1:51,387 2,259 / 0,245

Márquez opět vyhrál v Austinu, druhý Viňáles, třetí IannoneMarc Márquez (Repsol Honda Team) v Texasu zvítězil a do čela šampionátu se dostal Andrea Dovizioso (Ducati Team). Mezi prvními pěti jezdci v celkovém pořadí je rozdíl pouhých osmi bodů. Márquez je druhý se ztrátou jednoho bodu, Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP) se dostal na třetí pozici, poté co dojel v Austinu jako druhý. Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar) získal první pódium letošní sezony.
09:10, 23.04.
22:08, 22.04.
20:48, 22.04.
22:25, 21.04.
21:45, 21.04.
20:01, 21.04.
09:05, 21.04.
22:36, 20.04.