Ángel Nieto Team před Katarem

V sezoně 2017 se o mistru světa rozhodlo až po osmnácti závodem. Marc Márquez při finále ve Valencii získal během pěti let už čtvrtý titul mistra světa MotoGP. Andrea Dovizioso bojoval až dokonce. A tito dva budou spolu určitě bojovat i letos, kromě toho se budou o získání titulu snažit i další – Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Maverick Viñáles a Jorge Lorenzo. Také Johann Zarco bude určitě bojovat na špičce – při nedávných testech v Kataru byl nejrychlejší. Počítat musíme i s dalšími jezdci, jako je Danilo Petrucci a Cal Crutchlow. Sezóna 2018 začíná už o tomto víkendu a končí 18. listopadu.

Tým Ángela Nieta budou reprezentovat Álvaro Bautista a Karel Abraham. V posledním testu byl rychlejší Abraham, ale jen o 0,047 sekund. Český závodník byl spokojený se simulací závodu, kterou absolvoval na své Ducati GP16, a teď je jeho cílem zlepšení po solidním startu do loňské sezony na okruhu v Losailu. Álvaro Bautista má před sebou už šestnáctou sezónu v mistrovství světa. Loni v Kataru jel na šesté pozici, ale spadl a závod nedokončil.

Karel Abraham: „Opravdu se těším, až zase v Kataru začnu závodit, po čtyřech měsících od posledního závodu. Tady v Losailu jsme měli test, který proběhl opravdu dobře. Je to okruh, který mám moc rád a loni jsme tady zahájili sezonu v dobré formě, získali jsme dva body. už opravdu chci začít!”

Álvaro Bautista: „Začínám tuhle novou sezonu a cítím se spokojeně. Jsem hrdý na to, že neseme jméno Ángela Nieta a že toto jméno budeme hájit v mistrovství světa. Tahle sezona přišla po kratším předsezonním období než loni, protože jsme netestovali ve Valencii ani v Jerezu. Možná nejsme tak docela na sto procent tam, kde bychom chtěli být, ale pracovali jsme pilně a  motocyklu Ducati GP17 rozumím čím dál víc. Teď už potřebuji pocítit ten adrenalin a napětí spojené se závoděním, které člověka trochu vykolejí. Loni se nám nepodařilo dokončit závod, i když jsme během víkendu získali dobrý pocit. Doufejme, že letos vykročíme pravou nohou. Časový rozpis je trochu jiný, což by nám mohlo vyhovovat, protože bude menší vlhkost. Loni také předtím hodně pršelo a celkově se nám nepodařilo odstartovat do sezóny dobře. “

Zdroj:TZ týmu

Márquez vítězem Velké ceny Aragonie, druhý Dovizioso, třetí IannoneMarc Márquez (Repsol Honda Team) znovu potvrdil svou autoritu, když v zuřivém boji, který trval po celý závod, zvítězil na Andreou Doviziosem (Ducati Team). Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar) získal pro Suzuki první pódium v Aragonii. Jorge Lorenzo (Ducati Team), který startoval z pole position, havaroval v první zatáčce úvodního kola.
20:50, 23.09.
18:07, 23.09.
18:03, 23.09.
14:57, 23.09.
23:44, 22.09.
23:27, 22.09.
22:35, 22.09.
22:20, 22.09.