2. trénink v Misanu: Petrucci, Viňáles, Dovizioso

Italský závodník Danilo Petrucci byl nejrychlejším jezdcem druhého tréninku v San Marinu. Do čela tabulky se dostal v závěru jízd, když se všichni závodníci snažili zajet co nejrychlejší kolo. Druhý Maverick Viñáles byl jen o pět tisícin sekundy pomalejší, třetí Andrea Dovizioso byl o 0,058 za španělským soupeřem na Yamaze. Třetí pozici měl i při prvním tréninku.

Podle předpovědi počasí by ve zbytku víkendu mělo být proměnlivé počasí, takže se jezdci snažili dostat se do první desítky, aby si předběžně zajistili postup do druhé kvalifikace – co kdyby zítra pršelo.

Časy byly velmi těsné i na dalších místech. Dani Pedrosa byl jen o 0,052 pomalejší než Dovizioso a něco přes desetinu za nejrychlejším jezdcem. Krátce se ke konci tréninku dostal i na první místo. Za ním se umístil Marc Márquez, který dostal lowside v 16. zatáčce ke konci druhého tréninku. Vrátil se na trať na druhém motocykl a dostal se do první pětky. V prvním tréninku byl však nejrychlejší.

Dalším jezdcem, který spadl, byl Cal Crutchlow. Nehodu měl v 15. zatáčce. Dokázal se vrátit na trať a den zakončil šestým místem, i když má zraněný prst. Testovací jezdce Michele Pirro byl nejrychlejší v prvním tréninku a zapůsobil i odpoledne, obsadil sedmé místo v tabulce časů. Jorge Lorenzo byl osmý. Než se začaly pozice v závěru tréninku měnit, byl nějakou dobu na druhém místě.

Andrea Iannone solidně zahájil svůj domácí víkend, byl devátý. První desítku doplnil Tito Rabat. Aleix Espargaró v prvním tréninku spadl, ale celkově byl jedenáctý. Spadl také Johann Zarco

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Danilo Petrucci 9 OCTO Pramac Racing Ducati 290 1:33,231 -
2. Maverick Viñáles 25 Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 288,7 1:33,236 0,005 / 0,005
10. Tito Rabat 53 EG 0,0 Marc VDS Honda 289,1 1:33,820 0,589 / 0,080
11. Aleix Espargaró 41 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 285,7 1:33,832 0,601 / 0,012
18. Jack Miller 43 EG 0,0 Marc VDS Honda 286,7 1:34,411 1,180 / 0,089
19. Pol Espargaró 44 Red Bull KTM Factory Racing KTM 288,3 1:34,499 1,268 / 0,088
20. Karel Abraham 17 Pull&Bear Aspar Team Ducati 287,8 1:34,678 1,447 / 0,179
21. Bradley Smith 38 Red Bull KTM Factory Racing KTM 287 1:34,842 1,611 / 0,164
22. Sam Lowes 22 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 282,3 1:34,903 1,672 / 0,061
23. Álex Rins 42 Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 286,6 1:35,052 1,821 / 0,149

V Aragónu na pódiu pouze Španělé: Márquez vyhrál před Pedrosou, Lorenzo na 3. místěMarc Márquez získal na domácí trati MotorLand Aragón šesté vítězství letošní sezony. V boji o vítězství dokázal předjet své soupeře a získal výrazný náskok v boji o titul před Andreou Doviziosem a Maverickem Viñálesem, kteří se na pódium nedostali. Dani Pedrosa se probojoval na druhou pozici, za ním dojel Jorge Lorenzo.
23:01, 24.09.
15:05, 24.09.
11:19, 24.09.
21:49, 23.09.
19:55, 23.09.
17:53, 23.09.
15:19, 23.09.
15:15, 23.09.