Vítězem Velké ceny Španělska Oettl před Bezzecchim a Ramírezem

Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing) poprvé zvítězil v závodě Velké ceny. Byl to jeho 91. start. Vyhrál po dramatickém závěru závodu, o vítězství bojoval v posledním kole s Markem Bezzecchim (Redox PruestelGP), vyhrál jen o půl desetiny sekundy. Pódium doplnil domácí závodník Marcos Ramírez (Bester Capital Dubai).

Cílovou čáru přejel jako třetí nováček Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0), ale přišel o jednu pozici, byl klasifikován jako čtvrtý.

To však nebylo největší drama závodu. Čtyři kola před koncem došlo ke kolizi několika závodníků, což značně změnilo pořadí jezdců. Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) to přepálil v šesté zatáčce a narazil do Jorge Martína (Del Conca Gresini Moto3), svého soupeře v boji o titul. V důsledku toho havarovali také Enea Bastianini (Leopard Racing) a Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team). Pro všechny čtyři jezdce tím závod skončil.

V celkovém pořadí je teď na prvním místě Bezzechi, je o osm bodů před Martínem, který dosud v šampionátu vedl.

Martín bleskově odstartoval, za něj se na druhé místo zařadil Fabio Di Giannantonio. V druhé zatáčce došlo k nehodě. Srazili se John McPhee (CIP – Green Power), Dennis Foggia (Sky Racing Team VR46) a Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Osmnáct jezdců však jelo dál těsně za sebou – byl to klasický závod, kde se často měnily pozice.

Tehdy Lopez udělal velkou chybu, když bojoval o druhé místo. Tento nováček na sebe upozornil už v úvodních kolech, ale potom krátce vyjel z trati, když se snažil předjet Oettla. Klesl mimo bodovanou pozici a musel se znovu probojovat dopředu. To se mu skvěle podařilo, cílovou čáru přejel jako třetí, ale nakonec o jednu pozici přišel.

Druhým nováčkem v cíli byl Jaume Masiá (5. místo), který stejně jako předtím jeho týmový kolega Ramírez předvedl skvělou jízdu, při níž se dostal dopředu polem jezdců. Oba jezdci týmu Bester Capital Dubai se tak dostali mezi pět nejlepších. Za ním dojel do cíle Tatsuki Suzuki (SIC58 Sqaudra Corse). Di Giannantonio, který po chybě trochu klesl a vzdálil se od vedoucích jezdců, přejel cílovou čáru jako sedmý před Jakubem Kornfeilem (Redox PruestelGP).

Kaito Toba (Honda Team Asia), vítěz Poháru Asia Talent z roku 2014, jel výborný závod, měl velkou šanci na pódiové umístění, ale nakonec po dramatické situaci v poslední zatáčce dojel do cíle jako devátý. Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider), doplnil první desítku, i když v sobotu měl velkou nehodu.