Velkou cenu Argentiny vyhrál Bezzecchi před Canetem, třetí Di Giannantonio

Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP) získal v Argentině své první vítězství v závodě Velké ceny Moto3. Na pódium se dostali také Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) a Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3).

Po deseti kolech vedl Bezzecchi s rozdílem 6,7 s a potvrdil, že má šanci bojovat letos o titul. Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team), který startoval z pole position, se rozhodl vyjet na slickách a stejným způsobem riskoval i vedoucí závodník šampionátu Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který zajel do depa pro hladké pneumatiky na konci zahřívacího kola.

Canet tvrdě bojoval, aby získal dvacet cenných bodů a dostal se tak do čela šampionátu. Di Giannantonio dojel do cíle jako třetí, byl o 0,274 s pomalejší. Ke konci závodu bojoval o umístění na pódiu Enea Bastianini (Leopard Racing), ale v posledním kole udělal chybu, která jeho šanci ukončila. Získal solidní čtvrté místo.

Za ním byla velká mezera – pátý Adam Norrodin (Petronal Sprinta Racing) byl o 3,294 s pomalejší. Získal své zatím nejlepší umístění v závodě. Alonso López (Ángel Nieto Team) také získal své zatím nejlepší umístění – v cíli byl šestý, za ním se umístili Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Nicoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse)

Domácí závodník Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) se ve svém domácím závodě dostal do první desítky, ke konci závodu mu ujela vedoucí skupina.

Jako desátý dojel do cíle Arbolino, který startoval z pole position, ale slicky nebyla ta správná volba. Jako jedenáctý dojel za ním se ztrátou 1,074 s Martín. Stejně jako Martín se rozhodl po zahřívacím kole pro slicky také Philipp Oettl (Südmetal Schedl GP Racing).

Během závodu bylo několik nehod, mimo jiné spadl Jaume Masia (Bester Capital Dubai), který v páté zatáčce narazil do zadní části Di Giannantoniova motocyklu – bylo to v předposledním kole a jel na čtvrté pozici. Všichni jezdci jsou v pořádku.