Valencia: kvalifikaci vyhrál Martín, 2. Mir, 3. Rodrigo

Jorge Martín získal skvělou devátou pole position z osmnácti kol letošní sezony. Byl tedy nejúspěšnější v polovině kvalifikací. Přesto zatím ještě nikdy nevyhrál závod. Od začátku víkendu má dobrou rychlost a rád by svého cíle konečně v neděli dosáhl. Jeho nejlepší čas byl jen o čtyři desetiny sekundy lepší než čas úřadujícího mistra světa Joana Mira, který má před sebou poslední závod v nejnižší třídě. Třetí nejrychlejší byl další Španěl – Gabriel Rodrigo.

Z druhé řady startuje Tacuki Suzuki, Enea Bastianini a Arón Canet. Canet měl velký high side ve třetím tréninku, ale je v pořádku a v závodním víkendu může pokračovat.

Hvězdou víkendu je Ajumu Sasaki, který postoupil ze seriálu Asia Talent Cup. Startuje ze sedmé pozice jako nejrychlejší nováček. Zajel přesně stejný čas jako osmý Marcos Ramires – o pořadí rozhodlo druhé nejrychlejší kolo.

Dennis Foggia, který jede na divokou kartu, startuje z 15. pozice. Na trati ve Valencii dvakrát vyhrál závod FIM CEV Repsol Moto3.

Výsledky kvalifikačních jízd na VC Valencie, okruh Ricardo Tormo  -  startovní rošt:

P.      Jezdec                     Tým                                         Nr.   Moto         Čas            Ztráta
18.   Kazuki Masaki Asia Talent Team 39 Honda 1:39,985 1,557
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 1:39,988 1,560
31. Nakarin Atiratphuvapat Honda Team Asia 41 Honda 1:42,469 4,041

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.