VC Německa: Joan Mir vítězem a upevnil vedení v MS, 2. Fenati, Ramírez na 3. místě
VC Německa:  Joan Mir vítězem a upevnil vedení v MS, 2. Fenati, Ramírez na 3. místě

Mir se po dobrém startu z první řady dostal do vedení, pronásledoval ho Ramirez a brzy ho předjel a dostal se do vedení. Fenati jel na třetí pozici, o přední pozici bojoval také nováček Tony Arbolino. Arón Canet v úvodních kolech hodně ztratil, klesl o řadu míst.

Když se závod dostal do pravidelného rytmu, v přední pětičlenné skupině jeli Mir, Fenati a Ramirez před Arbolinem a Nicoló Bulegou. Pozice se měnily, ale náskok skupiny před ostatními zůstával kolem čtyř sekund. Fenati, Mir a Ramirez si vytvořili menší odstup. Arbolino potom dostal highside v druhé zatáčce, takže Bulega zůstal sám na čtvrté pozici.

V čele skupiny bojující o pátou pozici byl domácí závodník Philipp Oettl. V polovině závodu dokázal ostatním ujet, ale ke konci závodu se k němu začal přibližovat Enea Bastianini, ten ale nakonec dojel do cíle jako šestý, půl sekundy za Oettlem – původně byla mezera mezi nimi daleko větší.

Livio Loi vybojoval sedmou pozici po některých problematičtějších závodech předtím. Osmý byl Bo Bendsneyder. Poměrně dobrou rychlost předvedl Tatsuki Suzuki, který vyhrál v souboji s Darrynem Binderem a získal devátou pozici.

Závod po pádu nedokončil Arón Canet, John McPhee a Danny Kent, který jel jako náhradník. Protože Canet zůstal bez bodů, Fenati se v celkovém hodnocení posunul na druhé místo.

Po tomto závodním víkendu následuje letní přestávka. Příští závod bude 6. srpna v Brně.

Výsledky Velké ceny Německa na okruhu Sachsenring  (27 kol):

P.      Jezdec                      Tým                                        Nr.  Moto        Čas              Ztráta
18. Jakub Kornfeil Peugeot MC Saxoprint 84 Peugeot 39:52,638 17,863
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 40:14,829 40,054
26. María Herrera AGR Team 6 KTM 39:58,183 2 Kola

VC Německa:  Joan Mir vítězem a upevnil vedení v MS, 2. Fenati, Ramírez na 3. místěJoan Mir získal na Sachsenringu tvrdě vybojované vítězství. Naposledy předjel v posledním kole a místo v čele si udržel až do cíle. O vítězství bojovali tři jezdci – druhý dojel Romano Fenati a třetí Marcos Ramirez, které se na pódium dostal v mistrovství světa poprvé.
21:47, 02.07.
12:23, 02.07.
16:15, 01.07.
13:49, 01.07.
12:22, 01.07.
14:32, 30.06.
14:00, 30.06.
22:47, 28.06.