VC Německa: Joan Mir vítězem a upevnil vedení v MS, 2. Fenati, Ramírez na 3. místě
VC Německa:  Joan Mir vítězem a upevnil vedení v MS, 2. Fenati, Ramírez na 3. místě

Joan Mir získal na Sachsenringu tvrdě vybojované vítězství. Naposledy předjel v posledním kole a místo v čele si udržel až do cíle. O vítězství bojovali tři jezdci – druhý dojel Romano Fenati a třetí Marcos Ramirez, které se na pódium dostal v mistrovství světa poprvé.

Mir se po dobrém startu z první řady dostal do vedení, pronásledoval ho Ramirez a brzy ho předjel a dostal se do vedení. Fenati jel na třetí pozici, o přední pozici bojoval také nováček Tony Arbolino. Arón Canet v úvodních kolech hodně ztratil, klesl o řadu míst.

Když se závod dostal do pravidelného rytmu, v přední pětičlenné skupině jeli Mir, Fenati a Ramirez před Arbolinem a Nicoló Bulegou. Pozice se měnily, ale náskok skupiny před ostatními zůstával kolem čtyř sekund. Fenati, Mir a Ramirez si vytvořili menší odstup. Arbolino potom dostal highside v druhé zatáčce, takže Bulega zůstal sám na čtvrté pozici.

V čele skupiny bojující o pátou pozici byl domácí závodník Philipp Oettl. V polovině závodu dokázal ostatním ujet, ale ke konci závodu se k němu začal přibližovat Enea Bastianini, ten ale nakonec dojel do cíle jako šestý, půl sekundy za Oettlem – původně byla mezera mezi nimi daleko větší.

Livio Loi vybojoval sedmou pozici po některých problematičtějších závodech předtím. Osmý byl Bo Bendsneyder. Poměrně dobrou rychlost předvedl Tatsuki Suzuki, který vyhrál v souboji s Darrynem Binderem a získal devátou pozici.

Závod po pádu nedokončil Arón Canet, John McPhee a Danny Kent, který jel jako náhradník. Protože Canet zůstal bez bodů, Fenati se v celkovém hodnocení posunul na druhé místo.

Po tomto závodním víkendu následuje letní přestávka. Příští závod bude 6. srpna v Brně.

Výsledky Velké ceny Německa na okruhu Sachsenring  (27 kol):

P.      Jezdec                      Tým                                        Nr.  Moto        Čas              Ztráta
18. Jakub Kornfeil Peugeot MC Saxoprint 84 Peugeot 39:52,638 17,863
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 40:14,829 40,054
26. María Herrera AGR Team 6 KTM 39:58,183 2 Kola

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.