Sachsenring: Canet vyhrál kvalifikaci, 2. Mir, 3. Bulega

Arón Canet se dostal do čela kvalifikace, i když ke konci jízd začalo trochu pršet. V posledních minutách se do toho opřel - bylo to v době, kdy se zdálo, že zlepšit časy už není možné – a dokázal, že to možné je. Z prvního místa odsunul Joana Mira, z posledního místa první řady bude startovat Nicolo Bulega.

Marcos Ramirez opět ukázal dobrou rychlost, startovat bude z prvního místa druhé řady, za ním bude na startu Tony Arbolino a Romano Fenati.

Domácí Philipp Oettl se ke konci kvalifikace dostal na sedmou pozici. Enea Bastianini během třetího tréninku spadl, v kvalifikaci byl devátý. John McPhee si po té dešťové přeháňce výrazně zlepšil čas, z 19. pozice poskočil na desátou. Livio Loi, který byl mezi třemi nejrychlejšími při třetím tréninku, bude startovat z 13. místa. Danny Kent, který jezdí jako náhradník za Niccoló Antonelliho pro tým Red Bull KTM Ajo, byl šestnáctý, ale dostal penalizaci v podobě ztráty dvanácti míst na startovním roštu kvůli pomalé jízdě v třetím tréninku.

Výsledky kvalifikačních jízd na VC Německa, okruh Sachsenring  -  startovní rošt:

P.      Jezdec                       Tým                                       Nr.   Moto         Čas             Ztráta
23. Andrea Migno Sky Racing Team VR46 16 KTM 1:27,824 1,136
24. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 1:27,899 1,211
31.   Tim Georgi Freudenberg Racing Team 77 KTM 1:29,296 2,608

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.