Sachsenring: Canet vyhrál kvalifikaci, 2. Mir, 3. Bulega

Arón Canet se dostal do čela kvalifikace, i když ke konci jízd začalo trochu pršet. V posledních minutách se do toho opřel - bylo to v době, kdy se zdálo, že zlepšit časy už není možné – a dokázal, že to možné je. Z prvního místa odsunul Joana Mira, z posledního místa první řady bude startovat Nicolo Bulega.

Marcos Ramirez opět ukázal dobrou rychlost, startovat bude z prvního místa druhé řady, za ním bude na startu Tony Arbolino a Romano Fenati.

Domácí Philipp Oettl se ke konci kvalifikace dostal na sedmou pozici. Enea Bastianini během třetího tréninku spadl, v kvalifikaci byl devátý. John McPhee si po té dešťové přeháňce výrazně zlepšil čas, z 19. pozice poskočil na desátou. Livio Loi, který byl mezi třemi nejrychlejšími při třetím tréninku, bude startovat z 13. místa. Danny Kent, který jezdí jako náhradník za Niccoló Antonelliho pro tým Red Bull KTM Ajo, byl šestnáctý, ale dostal penalizaci v podobě ztráty dvanácti míst na startovním roštu kvůli pomalé jízdě v třetím tréninku.

Výsledky kvalifikačních jízd na VC Německa, okruh Sachsenring  -  startovní rošt:

P.      Jezdec                       Tým                                       Nr.   Moto         Čas             Ztráta
23. Andrea Migno Sky Racing Team VR46 16 KTM 1:27,824 1,136
24. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 1:27,899 1,211
31.   Tim Georgi Freudenberg Racing Team 77 KTM 1:29,296 2,608

Romano Fenati vyhrál v Misanu, 2. Mir......Kornfeil na 7. místěRomano Fenati předvedl bezchybný závod na mokré trati v Misanu a získal své deváté vítězství v Moto3 s náskokem více než 28 sekund před Joanem Mirem. Pódium doplnil další domácí závodník, Fabio Di Giannantonio, který startoval z přední řady.
11:19, 23.09.
16:07, 22.09.
10:24, 22.09.
19:49, 20.09.
14:37, 10.09.
12:43, 10.09.
19:24, 09.09.
14:35, 09.09.