Sachsenring: Pole position získal Sasaki před Tobou a Ramírezem
Ajumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) získal pole position pro Velkou cenu Německa. Je prvním japonským jezdcem, který bude v nejnižší třídě startovat z pole position od doby, kdy to dokázal Youichi Ui v roce 2003, tehdy ve třídě 125cc, při závodním víkendu v Jižní Africe.

Japonští fanoušci mají radost, protože z druhé pozice bude také startovat Japonec, Kaito Toba (Honda Team Asia). Japonští závodníci startovali z první a druhé pozice na roštu naposledy před 18 lety, roku 2001 startovali z těchto pozic do Velké ceny Jihoafrické republiky Youichi Ui a Nobby Ueda.

Z první řady bude vedle japonských závodníků startovat Marcos Ramírez (Leopard Racing). Úspěšný byl i druhý závodník tohoto týmu – Lorenzo Dalla Porta startuje ze čtvrté pozice.

Romano Fenati (VNE Snipers) získal svou nejlepší kvalifikační pozici od návratu do Moto3 – 5. místo. V polovině kvalifikace zajel velmi rychlé kolo, kterým se dostal do čela tabulky, ale čas byl anulován. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP), který se v Assenu dostal na stupně vítězů, doplní poslední místo druhé řady na startovním roštu. Do druhé kvalifikace se probojoval po úspěchu v první kvalifikace.

Do druhé kvalifikace se nedostali dva špičkoví závodníci - Tony Arbolino (VNE Snipers), který jako jediný už letos vyhrál dva závody, a Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team), vedoucí jezdec šampionátu. Arbolino bude startovat z 19. pozice. Canet zvolil nesprávnou taktiku. Na poslední rychlé kolo vyjel z boxu příliš pozdě a už nestihl před ukončením kvalifikace vyrazit. Startovat bude z osmé řady – z 22. pozice. Je to jeho nejhorší výkon v kvalifikaci od loňské Velké ceny Francie.

Výsledky 2. kvalifikace
P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Ayumu Sasaki 71 Petronas Sprinta Racing Honda 211,0 1:26,135 -
2. Kaito Toba 27 Honda Team Asia Honda 211,7 1:26,192 0,057 / 0,057
3. Marcos Ramírez 42 Leopard Racing Honda 208,7 1:26,306 0,171 / 0,114
4. Lorenzo Dalla Porta 48 Leopard Racing Honda 210,8 1:26,460 0,325 / 0,154
5. Romano Fenati 55 VNE Snipers Honda 206,7 1:26,492 0,357 / 0,032
6. Jakub Kornfeil 84 Redox PruestelGP KTM 208,0 1:26,588 0,453 / 0,096
7. Albert Arenas 75 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 205,2 1:26,686 0,551 / 0,098
8. Dennis Foggia 7 SKY Racing Team VR46 KTM 208,1 1:26,729 0,594 / 0,043
9. Gabriel Rodrigo 19 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 208,6 1:26,806 0,671 / 0,077
10. John McPhee 17 Petronas Sprinta Racing Honda 207,5 1:26,853 0,718 / 0,047
11. Alonso López 21 Estrella Galicia 0,0 Honda 206,5 1:26,854 0,719 / 0,001
12. Can Öncü 61 Red Bull KTM Ajo KTM 205,7 1:26,860 0,725 / 0,006
13. Filip Salač 12 Redox PruestelGP KTM 205,9 1:26,883 0,748 / 0,023
14. Tatsuki Suzuki 24 SIC58 Squadra Corse Honda 208,7 1:27,002 0,867 / 0,119
15. Raúl Fernández 25 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 207,2 1:27,040 0,905 / 0,038

11. Darryn Binder 40 CIP Green Power KTM 204,6 1:27,548 1,152 / 0,270
12. Makar Yurchenko 76 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 207,2 1:27,825 1,429 / 0,277
13. Riccardo Rossi 54 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 210,3 1:27,879 1,483 / 0,054
14. Andrea Migno 16 Bester Capital Dubai KTM 208,4 1:28,072 1,676 / 0,193
15. Tom Booth-Amos 69 CIP Green Power KTM 204,6 1:28,424 2,028 / 0,352
16. Dirk Geiger 28 Kiefer Racing KTM 204,2 1:29,318 2,922 / 0,894

Ramirez zvítězil v Silverstonu v posledním koleMarcos Ramirez (Leopard Racing) vyhrál závod GoPro British Grand Prix. V boji o titul nastal velký zvrat. Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) srazil v úvodní části závodu Aróna Caneta (Sterilgarda Max Racing Team), takže se v čele šampionátu je Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), vede teď o 14 bodů. Dalla Porta dojel do cíle jako druhý, získal sedmé pódiové umístění letošní sezony.
18:37, 25.08.
15:09, 25.08.
13:45, 25.08.
20:10, 24.08.
14:46, 24.08.
11:16, 24.08.
16:05, 23.08.
12:49, 23.08.