Romano Fenati vyhrál v Misanu, 2. Mir......Kornfeil na 7. místě

Romano Fenati předvedl bezchybný závod na mokré trati v Misanu a získal své deváté vítězství v Moto3 s náskokem více než 28 sekund před Joanem Mirem. Pódium doplnil další domácí závodník, Fabio Di Giannantonio, který startoval z přední řady.

Fenati vyhrál v podobném stylu v Jerezu roku 2012, bylo to tehdy jeho první vítězství v mistrovství světa. Vítězstvím v domácím závodě mírně snížil svou ztrátu v celkovém hodnocení šampionátu na vedoucího jezdce Joana Mira. Závod dokončilo jen 15 jezdců.

Do čela se na začátku závodu Jorge Martín, který startoval z přední řady, ale když do konce závodu zbývalo ještě 19 kol, do vedení se dovedení dostal Fenati a od té doby už ho nikdo neohrozil. ,Diggia’ málem spadl a trochu klesl, ztratil kontakt s jezdci, kteří bojovali o stupně vítězů. Potom spadl Enea Bastianini – byl to první ze dvou pádů.

Martín brzy nato zažil velmi nejisté chvíle v 6. zatáčce, ale podařilo se mu to zvládnout, následoval ho Mir. Dva soupeři se tak dostali k sobě – Martín jel na druhé pozici, Mir na třetí. Martín ale potom v 1. zatáčce spadl, naštěstí je v pořádku.

Mir se tedy mohl snažit dostihnout Fenatiho, ale neměl dostatečnou rychlost, italský závodník svůj náskok stále zvyšoval. Mir však zůstal v klidu, zatímco za ním se znovu rozpoutala bitva o poslední místo na pódiu.

Na třetí pozici jel Di Giannantonio, ale Arón Canet se přibližoval, dojel italského soupeře a předjel ho, ,Diggia’ mu to ale vrátil. Caneta to neodradilo a dál jel naplno. Potom ale spadl a už neměl šanci stíhat italského soupeře.

Philipp Oettl startoval z 11. pozice a do cíle nakonec dojel sám jako čtvrtý. Zpočátku měl šanci bojovat o pódium, ale potom klesl víc dozadu. Také pátý Nicolo Bulega dojel do cíle sám, nikdo na něho neútočil. Vyhnul se chybám a získal pěkný počet bodů.

Bo Bendsneyder byl šestý, do cíle dojel před Jakubem Kornfeilem. Je to pozoruhodný výsledek, kterého tito dva jezdci dosáhli i přesto, že během závodu spadli a znovu se vrátili na závodní trať, takže se opět museli probojovat dopředu. Albert Arenas získal poprvé umístění v první desítce, do cíle dojel jako osmý, i když nevyjel na trať v jediných mokrých jízdách tohoto víkendu – v nedělním warm up.

Andrea Migno dokončil domácí závod na deváté pozici před Jaume Masiou, náhradníkem z týmu Platinum Bay Real Estate. Alex Fabbri, který jel na divokou kartu, závod dokončil na 13. místě.

Enea Bastianini získal na domácí půdě dva body za 14. místo, i když během závodu dvakrát spadl. Také poslední jezdec, který dojel do cíle, Lorenzo Dalla Porta, během závodu spadl a znovu nasedl na motocykl.

Závod nedokončili například Tatsuki Suzuki, Tony Arbolino, Ajumu Sasaki (spadl v 6. zatáčce, když jel na 6. pozici) a John McPhee. Patrik Pulkinnen také spadl a vrátil se na trať, dojel do cíle, ale jeho ztráta byla příliš velká na to, aby mohl být klasifikován. Na Fenatiho měl ztrátu celého kola.

Příští závod v Aragónu bude domácím závodem pro Joana Mira. Jeho náskok v čele šampionátu se teď trochu snížil, i když stále pohodlně vede. Fenati svým devátým vítězstvím vyrovnal počet vítězství nejúspěšnějšího závodníka třídy Moto3.

Výsledky Velké ceny San Marina na okruhu Marka Simoncelliho v Misanu  (23 kol):

P.      Jezdec                     Tým                                        Nr.   Moto        Čas              Ztráta
14. Enea Bastianini Estrella Galicia 0,0 33 Honda 47:19,809 1 Kolo
15. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 47:50,129 1 Kolo

VC Aragonie:  Joan Mir vyhrál a míří za titulem, 2. Di Gianntonio, 3. BastianiniJoan Mir získal v domácím závodě v Aragonii rekordní osmé vítězství letošní sezony. Je prvním jezdcem Moto3, kterému se to podařilo. Celkově má na svém kontě devět vítězství, stejně jako Luis Salom a Romano Fenati – to je maximální počet vítězných závodů jednoho jezdce v této třídě. Do cíle dojel téměř zároveň s Fabiem Di Giannantoniem, třetí byl Enea Bastiniani.
22:33, 24.09.
20:22, 24.09.
13:02, 24.09.
17:21, 23.09.
13:39, 23.09.
11:19, 23.09.
16:07, 22.09.
10:24, 22.09.