Romano Fenati vyhrál v Misanu, 2. Mir......Kornfeil na 7. místě

Romano Fenati předvedl bezchybný závod na mokré trati v Misanu a získal své deváté vítězství v Moto3 s náskokem více než 28 sekund před Joanem Mirem. Pódium doplnil další domácí závodník, Fabio Di Giannantonio, který startoval z přední řady.

Fenati vyhrál v podobném stylu v Jerezu roku 2012, bylo to tehdy jeho první vítězství v mistrovství světa. Vítězstvím v domácím závodě mírně snížil svou ztrátu v celkovém hodnocení šampionátu na vedoucího jezdce Joana Mira. Závod dokončilo jen 15 jezdců.

Do čela se na začátku závodu Jorge Martín, který startoval z přední řady, ale když do konce závodu zbývalo ještě 19 kol, do vedení se dovedení dostal Fenati a od té doby už ho nikdo neohrozil. ,Diggia’ málem spadl a trochu klesl, ztratil kontakt s jezdci, kteří bojovali o stupně vítězů. Potom spadl Enea Bastianini – byl to první ze dvou pádů.

Martín brzy nato zažil velmi nejisté chvíle v 6. zatáčce, ale podařilo se mu to zvládnout, následoval ho Mir. Dva soupeři se tak dostali k sobě – Martín jel na druhé pozici, Mir na třetí. Martín ale potom v 1. zatáčce spadl, naštěstí je v pořádku.

Mir se tedy mohl snažit dostihnout Fenatiho, ale neměl dostatečnou rychlost, italský závodník svůj náskok stále zvyšoval. Mir však zůstal v klidu, zatímco za ním se znovu rozpoutala bitva o poslední místo na pódiu.

Na třetí pozici jel Di Giannantonio, ale Arón Canet se přibližoval, dojel italského soupeře a předjel ho, ,Diggia’ mu to ale vrátil. Caneta to neodradilo a dál jel naplno. Potom ale spadl a už neměl šanci stíhat italského soupeře.

Philipp Oettl startoval z 11. pozice a do cíle nakonec dojel sám jako čtvrtý. Zpočátku měl šanci bojovat o pódium, ale potom klesl víc dozadu. Také pátý Nicolo Bulega dojel do cíle sám, nikdo na něho neútočil. Vyhnul se chybám a získal pěkný počet bodů.

Bo Bendsneyder byl šestý, do cíle dojel před Jakubem Kornfeilem. Je to pozoruhodný výsledek, kterého tito dva jezdci dosáhli i přesto, že během závodu spadli a znovu se vrátili na závodní trať, takže se opět museli probojovat dopředu. Albert Arenas získal poprvé umístění v první desítce, do cíle dojel jako osmý, i když nevyjel na trať v jediných mokrých jízdách tohoto víkendu – v nedělním warm up.

Andrea Migno dokončil domácí závod na deváté pozici před Jaume Masiou, náhradníkem z týmu Platinum Bay Real Estate. Alex Fabbri, který jel na divokou kartu, závod dokončil na 13. místě.

Enea Bastianini získal na domácí půdě dva body za 14. místo, i když během závodu dvakrát spadl. Také poslední jezdec, který dojel do cíle, Lorenzo Dalla Porta, během závodu spadl a znovu nasedl na motocykl.

Závod nedokončili například Tatsuki Suzuki, Tony Arbolino, Ajumu Sasaki (spadl v 6. zatáčce, když jel na 6. pozici) a John McPhee. Patrik Pulkinnen také spadl a vrátil se na trať, dojel do cíle, ale jeho ztráta byla příliš velká na to, aby mohl být klasifikován. Na Fenatiho měl ztrátu celého kola.

Příští závod v Aragónu bude domácím závodem pro Joana Mira. Jeho náskok v čele šampionátu se teď trochu snížil, i když stále pohodlně vede. Fenati svým devátým vítězstvím vyrovnal počet vítězství nejúspěšnějšího závodníka třídy Moto3.

Výsledky Velké ceny San Marina na okruhu Marka Simoncelliho v Misanu  (23 kol):

P.      Jezdec                     Tým                                        Nr.   Moto        Čas              Ztráta
14. Enea Bastianini Estrella Galicia 0,0 33 Honda 47:19,809 1 Kolo
15. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 47:50,129 1 Kolo

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.