Rakousko: Fenati na pole position téměř po dvou letech

Romano Fenati (VNE Snipers) získal pole position poprvé od Velké ceny Británie roku 2017. Do druhé kvalifikace se musel probojovat z Q1. Svůj nejlepší čas zajel až v závěru kvalifikace.

Když šachovnicová vlajka odmávla konec kvalifikace, na prvním místě byl Kaito Toba (Honda Team Asia). Ale všech 18 jezdců, kteří bojovali o pole position, ještě bylo na trati, jeli své poslední rychlé kolo.

Nejdřív přejel cílovou čáru John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a získal prozatímní pole position, ale Fenati byl ještě rychlejší.

Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) zajel druhý nejlepší čas, ale dostal penalizaci v podobě ztráty dvanácti míst na startovním roštu za nezodpovědnou jízdu v druhém tréninku, takže bude startovat z konce čtvrté řady místo z prostředního místa první řady.

Jaume Masiá (Bester Capital Dubai), který teď získal smlouvu s týmem Leopard Racing, jeho kolegou bude příští rok Dennis Foggia), se v neděli postaví na startovním roštu vedle Fenatiho. Také Masiá postoupil z první kvalifikace do druhé. Poslední místo první řady obsadí McPhee, kterému pomohl trest jeho týmového kolegy, posunul se do přední řady.

Pátý čas zajel Ai Ogura (Honda Team Asia), ale také dostal trest v podobě ztráty 12 míst na startu, takže z prvního místa druhé řady bude startovat jeho týmový kolega Kaito Toba, vítěz závodu v Kataru. Vedle něho se na startu postaví Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Tony Arbolino (VNE Snipers), kterému se nepodařilo zajet rekordní čas, který měl ve třetím tréninku.

Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) bude startovat z prvního místa třetí řady, za ním bude Raúl Fernández (Sama Qatar Angel Nieto Team) a Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), který na začátku kvalifikace spadl, ale pak  zajel dobrý čas. Vedoucí jezdec šampionátu Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) se bude snažit ubránit sovu pozici (vede o tři body) z 13. místa na startovním roštu.

Ramirez zvítězil v Silverstonu v posledním koleMarcos Ramirez (Leopard Racing) vyhrál závod GoPro British Grand Prix. V boji o titul nastal velký zvrat. Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) srazil v úvodní části závodu Aróna Caneta (Sterilgarda Max Racing Team), takže se v čele šampionátu je Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), vede teď o 14 bodů. Dalla Porta dojel do cíle jako druhý, získal sedmé pódiové umístění letošní sezony.
18:37, 25.08.
15:09, 25.08.
13:45, 25.08.
20:10, 24.08.
14:46, 24.08.
11:16, 24.08.
16:05, 23.08.
12:49, 23.08.