Moto3: Počasí ve Valencii se pro 2. den testů umoudřilo, nejrychlejší Rodrigo

První den testů skoro celý propršel, ale druhý den se jezdci Moto3 mohli pustit do práce. Nejrychlejší čas zajel argentinský závodník Gabriel Rodrigo z týmu RBA BOE, na první místo v tabulce časů se vyhoupl v poslední minutě, bylo to 20. kolo z jednadvaceti kol, která zajel. Byl pouze o 0,009 s rychlejší než Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), který svůj nejlepší čas zajel v předposledním – 14. kole z patnácti.

Martín vysvětlil, že je zase ve stoprocentní kondici po zranění a v roce 2018 se nebude soustředit na titul, ale bude se snažit být co nejlepší v každém závodě. .

Teplota trati i vzduchu byla poměrně nízká a až do časného odpoledne byla vlhká, ale když se podmínky zlepšily, nastala horečná aktivita na trati. Došlo k řadě pádů. Tatsuki Suzuki spadl, když měl za sebou jen několik kol, nehodu měli také oba jezdci týmu Estrella Galicia 0,0 – Arón Canet a jeho týmový kolega, nováček Alonso Lopez. Všichni jezdci jsou v pořádku.

Třetí nejrychlejší byl Marco Bezzecchi, který jezdí druhým rokem. Po 18 kolech byl jen o necelou desetinu sekundy pomalejší než Martín. Těsně za ním byl Niccoló Antonelli, který vyjel na trať poprvé s novým týmem SIC Squadra Corse, byl jen o 0,06 pomalejší než Antonelli. V první čtveřici se střídaly motocykly KTM a Honda.

První pětku doplnil další Ital, který jezdí v nových barvách. Enea Bastianini z týmu Leopard Racing zahájil časem, který byl po 18 kolech jen o půl desetiny sekundy pomalejší. Za první pěticí byla větší mezera – Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing) byl šestý. Byl posledním jezdcem, který byl o méně než půl sekundy pomalejší než Rodrigo. Následoval Albert Arenas z týmu Ángela Nieta, hned za ním skončil Tony Arbolino z týmu Marinelli Snipers, italský závodník také měl pád. Suzuki si udržel deváté místo i přes svůj pád a omezený čas na trati. Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), který byl nejrychlejším jezdcem prvního dne, doplnil první desítku..

Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) byl jedenáctý, za ním skončil Lorenzo Dalla Porta, vítěz juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3 z roku 2016, který si zvyká na život v týmu leopard Racing. Arón Canet skončil po pádu na 13. pozici. Livio Loi, který jezdí pro nový tým Reale Stylobike byl 14. První patnáctku doplnil Jakub Kornfeil.

Loňský vítěz poháru Red Bull Rookies Kazuki Masaki byl o desetinu pomalejší než Kornfeil na trati, kde loni závodil na divokou kartu. Sedmnáctý byl John McPhee
(CIP – Green Power), který přešel na motocykl KTM. Za ním se umístil Jihoafričan Darryn Binder (Red Bull KTM Ajo), za ním se umístil Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3), loňský vítěz z Mugella. Druhým nejrychlejším nováčkem byl Alonso Lopez. Další nováček Makar Jurčenko z Kazachstánu byl třiadvacátý.

Testy budou pokračovat ve čtvrtek.

Výsledky testů najdete zde:

Zdroj: motogp.com

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
18:28, 15.02.
21:52, 14.02.
20:34, 13.02.
21:18, 12.02.
21:31, 08.02.
22:56, 07.02.
18:49, 27.12.
20:36, 12.11.