Moto3 – 11 různých vítězů

Vítězem Velké ceny Itálie v Mugellu byl TonyArbolíno. To znamená, že v posledních 11 závodech zvítězilo jedenáct různých jezdců.

Průběh závodu Moto3 je vždycky neuvěřitelně nepředvídatelný, takže tento závod je vždycky nesmírně napínavý. Tato třída je velmi vyrovnaná.

Začalo to loni v říjnu, když závod v Thajsku vyhrál Fabio Di Giannantonio. Potom v Japonsku zvítězil Marco Bezzecchi, V Austrálii vyhrál Albert Arenas. Byl to jeden z nejvyrovnanějších závodů – mezi prvním a 14. jezdcem byl rozdíl 0,9 sekundy. V Malajsii byl vítězem Jorge Martín a zajistil si titul. Ve finále ve Valencii se pak Can Öncü stal nejmladším vítězem všech dob v závodě Velké ceny.

Své první vítězství získal v úvodním závodě 2019 v Kataru Kaito Toba. Poprvé po 12 letech vyhrál japonský závodník. V Argentině zvítězil po startu z pole position Jaume Masiá, bylo to jeho první vítězství. V Texasu byl vítězství vyhrál Arón Canet – bylo to jeho první vítězství na motocyklu KTM.

V Jerezu vyhrál Niccolo Antonelli z týmu Paola Simoncelliho SIC58 Squadra Corse. Na okruhu, kde vyhrál svůj první závod zesnulý Marco Simoncelli. Vítězství ve Francii patřilo skotskému závodníkovi Johnu McPhee, bylo to jeho teprve druhé vítězství v závodě Velké ceny. A v Mugellu vyhrál na domácí půdě Tony Arbolino.

Jedenáct vítězů v 11 závodech představuje rekord v Moto3. Bude příště v Barceloně 12. vítěz?

Vítězem Velké ceny Francie McPhee, druhý Dalla Porta, třetí CanetJohn McPhee (Petronas Sprinta Racing) skvělým způsobem vyhrál závod Shark Helmets Grand Prix de France. Jako druhý dojel do cíle Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Posledních deseti závodech vyhrálo deset různých jezdců.
10:37, 15.06.
15:40, 14.06.
10:44, 14.06.
16:25, 04.06.
18:16, 02.06.
16:52, 20.05.
14:45, 19.05.
11:54, 19.05.