Kornfeilovi se v 1. tréninku v Rakousku dařilo
Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl jediným jezdcem Moto3, který při prvním tréninku zajel čas pod 1 min 37 s. Nejlepší čas 1 min 36,967 s zajel ve svém posledním rychlém kole. Na druhé místo odsunul Tonyho Arbolina (VNE Snipers), který byl o 0,188 s pomalejší. Třetí místo v tabulce obsadil Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46).

Trénink probíhal pod modrou oblohou, časy se měnily během celého tréninku, měnili se i jezdci na první pozici.

Do první pětky se dostali i jezdci, kteří bojují o titul - Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team), který je zatím v čele šampionátu.

Dalla Porta na Phillip Islandu vyhrál a získal titulLorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) získal senzační vítězství ve Velké ceně Austrálie a jako první Ital se stal mistrem světa v nejnižší třídě mistrovství světa od doby, kdy titul získal Andrea Dovizioso v roce 2004. Dalla Porta přejel cílovou čáru jako první před týmovým kolegou Marcosem Ramirezem. Jejich tým získal titul nejlepšího týmu. Jako třetí dojel do cíle Albert Arenas, získal třetí pódium za sebou.
20:07, 03.11.
08:23, 03.11.
19:00, 02.11.
09:57, 02.11.
09:28, 02.11.
08:33, 01.11.
17:54, 28.10.
20:07, 27.10.