Joan Mir vyhrál v Barceloně, 2. Fenati, 3. Martín

Joan Mir opět zvýšil svůj náskok v čele šampionátu Moto3. Získal další skvělé vítězství, když se v poslední části posledního kola dostal ze třetí pozice na první. Příští rok postoupí do Moto2. Romano Fenati byl druhý, Jorge Martín po startu z pole position dojel jako třetí.

Juanfran Guevara bleskově odstartoval a do první zatáčky vjížděl před ostatními. Jeho krajan Martín odstartoval z pole position pomaleji a trochu ztratil. Brzy zaútočil Fenati a dostal se do čela. Potom předjel také Mir a Arón Canet.

Rytmus závodu se začal stabilizovat. Vpředu se utvořila pětičlenná skupina jezdců – Canet, Fenati, Martín, Fabio Di Giannantonio a Mir. Enea Bastiniani se snažil dohnat ztrátu a připojit se k nim.

Marcos Ramirez, který startoval z druhé řady, v prvních kolech trochu klesl, vedl druhou skupinu – jel na sedmé pozici. Gabriel Rodrigo a Juanfran Guevara jeli před Niccolo Antonellim. Rodrigo spadl v poslední šikaně po kontaktu s Ramirezem, takže se o místo dopředu posunul Tatsuki Suzuki.

Bastianini dostihl vedoucí skupinu, takže teď bylo vpředu šest závodníků, kteří si měnili pozice. Di Giannantonio na chvíli ujel, ale potom ho zase skupina jezdců dohonila. Ramirez a Suzuki se začali přibližovat, dopředu postupoval také Nicolo Bulega – dostal se do čela druhé skupiny a také se snažil dostihnout vedoucí skupinu.

Ramirez vyjel z trati v první zatáčce. Vrátil se na trať těsně za první pěticí. Závod se blížil ke konci, v čele jeli Martín, Fenati, Bastianini, Mir a Canet.

Boj o pozice v posledních zatáčkách byl neuvěřitelný, tak jak to v Moto3 bývá. Mir v závěru předjel Martína a dostal se na první místo, potom přejel i Fenati. Oba si své pozice udrželi až do cíle.

Bastianini se dostal před Caneta a získal čtvrté místo. Ramirez předvedl další působivý výkon a cílovou čáru přejel jako šestý.

Pozoruhodný výkon podal Andrea Migno. Po startu z 20. pozice dojel do cíle jako osmý.

Guevara se srazil s Darrynem Binderem, oba spadli a závod tím pro ně skončil. Také Jules Danilo spadl a závod nedokončil.

Výsledky Velké ceny Katalánska na okruhu Catalunya v Barceloně  (22 kol):

P.      Jezdec                       Tým                                        Nr.  Moto         Čas              Ztráta
18. Adam Norrodin SIC Racing Team 7 Honda 42:34,208 22,362
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 42:34,564 22,718
28.   Aleix Viu 42 Motorsport 81 KTM 43:45,390 1:33,544

Mir v Austálii zvítězil a získal titul, druhý Loi, třetí MartínJoan Mir je novým mistrem světa Moto3 2017, poté co v Austrálii vyhrál devátý letošní závod a vyrovnal tak dosavadní rekord v počtu vítězství ve třídě Moto3. Závod byl zastaven červenou vlajkou, když začalo pršet. Jako druhý dojel do cíle Livio Loi, který se vrátil po zranění. Třetí byl Jorge Martín po startu z pole position.
14:25, 22.10.
07:16, 22.10.
10:24, 21.10.
09:29, 21.10.
09:15, 21.10.
09:03, 20.10.
08:49, 20.10.
18:48, 17.10.