Jakub Kornfeil: Špatný víkend a ještě horší kvalifikace

Z minulého víkendu v Mugellu se paddock MotoGP přesunul rovnou do Barcelony na okruh Montmeló. Na závodníky čekala zpočátku mokrá trať, na které se dařilo i našemu jezdci Jakubovi Kornfeilovi ve třídě Moto3. Na suchu se trápil a protrápil se také sobotní kvalifikací.

Kubajz do katalánské Velké ceny vstoupil dobře mokrým tréninkem, ve kterém skončil na pátém místě. V suchých podmínkách už se mu ale tolik nedařilo a jeho časy patřily až za hranici nejlepší dvacítky. Podobně to bylo také v kvalifikaci. Jakub se dlouho dostával na tempo 1.55. První hodnota pod 1:56 přišla zhruba v polovině kvalifikace a Jakub se poprvé v měřeném tréninku zařadil mezi nejlepších dvacet - byl osmáctý. Po zastávce v boxech se opět propadl a výrazné zlepšení času nepřicházelo. Po poslední zastávce u mechaniků se scénář kvalifikace vyvíjel podobně jako při Velké ceně Itálie. Jezdci se pomaličku vydali na trať a čekali na své vodiče. V posledních pěti minutách jsme tedy byli svědky klasické moto trojkové mely. Kubajz byl ve svém nejrychlejším kole, které nakonec dojel s hodnotou 1:55.611. To znamená ztrátu 2,243 na vítěze a až 29. místo na startu.

Jakub Kornfeil: „Tady v Barceloně je to pro mě vždycky těžké, ale letošní kvalifikace je obzvlášť hrozná. Nemůže za to nic a nikdo jiný, než já sám. Myslím, že motorka nám letos tak dobře nefungovala. Nedokázal jsem ale zajet ani jedno jediné rychlé kolo a to je největší kámen úrazu. Jak víme, Mahindra je skvělá v zatáčkách, jenže tady v Barceloně nejsem já skvělý v zatáčkách, takže ztrácíme veškerou výhodu. Na rovinkách víme, jak to je, takže je to celkem bezvýchodná situace. Od včerejšího odpoledne jsem trávil snad veškerý čas v Mahindře a zkoumal data ostatních kluků, abych se podíval, co dělám jinak a co dělám špatně. Uvidíme, jak se to zítra rozhází v závodě. Musím se snažit o své maximum a uvidíme, co z toho dokážu vytěžit."

Zdroj: Jakub Kornfeil Media, Martin Jančálek

Mir v Austálii zvítězil a získal titul, druhý Loi, třetí MartínJoan Mir je novým mistrem světa Moto3 2017, poté co v Austrálii vyhrál devátý letošní závod a vyrovnal tak dosavadní rekord v počtu vítězství ve třídě Moto3. Závod byl zastaven červenou vlajkou, když začalo pršet. Jako druhý dojel do cíle Livio Loi, který se vrátil po zranění. Třetí byl Jorge Martín po startu z pole position.
14:25, 22.10.
07:16, 22.10.
10:24, 21.10.
09:29, 21.10.
09:15, 21.10.
09:03, 20.10.
08:49, 20.10.
18:48, 17.10.