Jakub Kornfeil: Špatný víkend a ještě horší kvalifikace

Z minulého víkendu v Mugellu se paddock MotoGP přesunul rovnou do Barcelony na okruh Montmeló. Na závodníky čekala zpočátku mokrá trať, na které se dařilo i našemu jezdci Jakubovi Kornfeilovi ve třídě Moto3. Na suchu se trápil a protrápil se také sobotní kvalifikací.

Kubajz do katalánské Velké ceny vstoupil dobře mokrým tréninkem, ve kterém skončil na pátém místě. V suchých podmínkách už se mu ale tolik nedařilo a jeho časy patřily až za hranici nejlepší dvacítky. Podobně to bylo také v kvalifikaci. Jakub se dlouho dostával na tempo 1.55. První hodnota pod 1:56 přišla zhruba v polovině kvalifikace a Jakub se poprvé v měřeném tréninku zařadil mezi nejlepších dvacet - byl osmáctý. Po zastávce v boxech se opět propadl a výrazné zlepšení času nepřicházelo. Po poslední zastávce u mechaniků se scénář kvalifikace vyvíjel podobně jako při Velké ceně Itálie. Jezdci se pomaličku vydali na trať a čekali na své vodiče. V posledních pěti minutách jsme tedy byli svědky klasické moto trojkové mely. Kubajz byl ve svém nejrychlejším kole, které nakonec dojel s hodnotou 1:55.611. To znamená ztrátu 2,243 na vítěze a až 29. místo na startu.

Jakub Kornfeil: „Tady v Barceloně je to pro mě vždycky těžké, ale letošní kvalifikace je obzvlášť hrozná. Nemůže za to nic a nikdo jiný, než já sám. Myslím, že motorka nám letos tak dobře nefungovala. Nedokázal jsem ale zajet ani jedno jediné rychlé kolo a to je největší kámen úrazu. Jak víme, Mahindra je skvělá v zatáčkách, jenže tady v Barceloně nejsem já skvělý v zatáčkách, takže ztrácíme veškerou výhodu. Na rovinkách víme, jak to je, takže je to celkem bezvýchodná situace. Od včerejšího odpoledne jsem trávil snad veškerý čas v Mahindře a zkoumal data ostatních kluků, abych se podíval, co dělám jinak a co dělám špatně. Uvidíme, jak se to zítra rozhází v závodě. Musím se snažit o své maximum a uvidíme, co z toho dokážu vytěžit."

Zdroj: Jakub Kornfeil Media, Martin Jančálek

VC Nizozemí:  Canet vyhrál v Assenu, 2. Fenati, na 3. místě McPheeArón Canet získal druhé skvělé vítězství letošní sezony na TT Holandska v Assenu. Zaútočil v poslední šikaně a cílovou čáru přejel těsně před Romanem Fenatim. Po náročném víkendu a startu z 19. pozice se John McPhee probojoval polem jezdců a v cíli byl třetí.
21:54, 25.06.
12:06, 25.06.
21:33, 24.06.
13:40, 24.06.
12:19, 24.06.
18:00, 23.06.
11:48, 23.06.
20:51, 22.06.