Arbolino si dal k dnešním narozeninám pole position
Před kvalifikací brněnská trať oschla, ale kvalifikace se konala za deště. Při první kvalifikaci si jezdci mohli vyzkoušet, jak jsou na tom s přilnavostí na mokré trati. Nejrychlejší byl v Q2 Tony Arbolino (VNE Snipers Team), za ním se umístili John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse).

Mokrá trať způsobila řadu pádů. Tom Booth-Amos (CIP Green Power) spadl ve 13. zatáčce, Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) dostal highside ve 3. zatáčce. Sice se vrátil na motocykl, ale do druhé kvalifikace se nedostal, startuje z 19. pozice. Can Öncü (Red Bull KTM Ajo) byl v Q1 na čtvrté pozici, když spadl, ale tuto pozici si udržel. Do 2. kvalifikace postoupili také Raúl Fernández (Sama Qatar Angel Nieto Team), Makar Jurčenko (BOE Skull Rider Mugen Race) a Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0)

V druhé kvalifikaci se situace na trati ještě zhoršila. Ve většině patnáctiminutových jízd byl v čele tabulky McPhee. Fernández si vyzkoušel mokrou trať už v Q1, což mu pomohlo i v Q2. Arbolino se dostal do čela dvě minuty před koncem.

Překvapením je pátá pozice Makara Jurčenka. Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) se dostal v závěru kvalifikace na druhou pozici, ale na samém konci ho odsunul McPhee. Ne všichni se ale na konci zlepšili. Fernández si věřil, ale nakonec spadl ve 3. zatáčce (startuje z 5. pozice), byly vyvěšeny žluté vlajky, což zdrželo ostatní jezdce.

To ale pomohlo Arbolinovi, který získal pole position s rozdílem 0,400 s před Johnem McPhee, který se ještě dál zlepšil. Třetí pozici získal Antonelli, který nakonec byl rychlejší než jeho týmový kolega Suzuki, ten se musel smířit se čtvrtou pozicí.

Vedoucí jezdec šampionátu Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) startuje z posledního místa druhé řady. Jurčenkovo sedmé místo je jeho nejlepším výsledkem kvalifikace.

Mimo první desítku skončili jezdci týmu Leopard Racing  Lorenzo Dalla Porta a Marcos Ramírez – startují ze 17. a 18. pozice. Domácí jezdec Filip Salač (Redox Prüstel GP) získal dobré 14. místo, zatímco Jakub Kornfeil se do druhé kvalifikace nedostal.

Ramirez zvítězil v Silverstonu v posledním koleMarcos Ramirez (Leopard Racing) vyhrál závod GoPro British Grand Prix. V boji o titul nastal velký zvrat. Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) srazil v úvodní části závodu Aróna Caneta (Sterilgarda Max Racing Team), takže se v čele šampionátu je Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), vede teď o 14 bodů. Dalla Porta dojel do cíle jako druhý, získal sedmé pódiové umístění letošní sezony.
18:37, 25.08.
15:09, 25.08.
13:45, 25.08.
20:10, 24.08.
14:46, 24.08.
11:16, 24.08.
16:05, 23.08.
12:49, 23.08.