Ve Velké ceně Španělska zvítězil Baldassarri, před Oliveirou a Bagnaiou

Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) předvedl skvělý závod a získal teprve druhé vítězství ve třídě Moto2. Tím se dostal na druhé místo v šampionátu. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) zvládl skvělé druhé místo po startu ze 14. pozice. Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) přejel cílovou čáru jako třetí, takže zůstává v čele šampionátu. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), který loni v Jerezu vyhrál spadl ve druhé zatáčce.

Baldassari odstartoval z pole position, ale start se mu moc nepodařil, předjel ho Márquez, Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Bagnaia. V šesté zatáčce úvodního kola došlo k dramatické situaci. Luca Marini (SKY Racing Team VR46) brzdil příliš pozdě na vjezdu do vlásenky a narazil do zadního kola Jorge Navarra(Federal Oil Gresini Moto2), takže oba spadli, naštěstí jsou v pořádku. Oliveira postupně získával pozice a během prvního kola se dostal na osmé místo.

Baldassarri se poprvé dostal do čela ve třetím kole, těsně za ním jeli Binder, Bagnaia, Márquez a Oliveira. italský závodník si vytvořil určitý náskok před Binderem na druhém místě, zajel přitom nový rekord na kolo při závodě. Binder začal mít problémy.

Do sedmého kola měli Oliveira a Márquez Baldassarriho těsně před sebou, s menším odstupem za nimi jel Bagnaia, Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP), Binder, Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) a Romano Fenati (Marinelli Snipers Team). Fenati potom spadl v desáté zatáčce, když bojoval s Pasinim, ale z místa nehody odešel bez zranění.

Po 11 kolech byla v čele stále ještě stejná trojice jezdců, ale Márquez v druhé zatáčce ztratil předek. Spadl naprosto stejným způsobem, jakým předtím spadl v téže zatáčce jeho bratr Marc.

Jako první dojel do cíle skvělý Baldassarri, za ním dojeli Oliveira a Bagnaia, který dokázal udržet za sebou Xaviho Vierge. Pasini získal solidní páté místo a Binder se musel spokojit se šestou pozicí. Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP), který jel s poraněným ramenním vazem, získal úžasné sedmé místo.  Sam Lowes (Swiss Innovative Investors), jeho týmový kolega Iker Lecuona, Fabio Quartararo (Beta Tools – Speed Up Racing), úřadující mistr světa  Moto3 Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS), který měl po celý víkend problém se žaludkem, a  Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2) doplnili první dvanáctku.