Valencia: Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad Binder
Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad Binder

Miguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.

Oba jezdci týmu EG 0,0 Marc VDS spolu bojovali na vjezdu do první zatáčky, Álex Márquez se dostal do vedení, Morbidelli jel za ním, ale potom se dostal do čela. O druhé místo bojovali tři jezdci – Márquez, Mattia Pasini a Oliveira. Pasini potom spadl. Řadu kol jel Márquez před Oliveirou a Binderem, ale ti potom dokázali zaútočit a Márqueze předjeli.

Když do konce zbývalo sedm kol, Oliveira jel těsně za Morbidellim a v dalším kole ho předjel ve čtvrté zatáčce a dostal se do vedení. Morbidelli se musel smířit s tím, že se s třídou Moto2 rozloučil druhým místem.

Nováček roku Francesco Bagnaia bojoval s Hafizhem Syahrinem o páté místo , potom se mu podařilo mu ujet a dostihnout Márqueze, nakonec ho předjel. Márquez tedy dojel do cíle jako pátý před Syahrinem.

Takaaki Nakagami se rozloučil se střední třídou sedmým místem, za ním dojel nováček Fabio Quartararo. První desítku doplnili Simone Corsi a Dominique Aegerter.

Výsledky Velké ceny Valencie na okruhu Ricardo Tormo  (27 kol):

P.      Jezdec                   Tým                                  Nr.  Moto                 Čas              Ztráta
24.   Tarran Mackenzie Kiefer Racing 6 Suter/Honda 44:25,337 1:09,494
25. Khairul Idham Pawi Idemitsu Honda Team Asia 89 Kalex/Honda 44:25,913 1:10,070
26. Tetsuta Nagashima Teluru SAG Team 45 Kalex/Honda 44:49,719 1:33,876

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
20:58, 17.11.
20:50, 16.11.
20:23, 12.11.
13:40, 12.11.
16:17, 11.11.
13:11, 11.11.
16:34, 10.11.
12:05, 10.11.